Zakup mieszkania to niezwykle ważna decyzja w życiu wielu osób. Aby początek życia „na swoim” pozostawił wyłącznie miłe wspomnienia, nie można jednak zapomnieć o ostrożności w doborze podmiotu, któremu powierzy się majątek.

Odpowiedni wybór dewelopera to pierwszy krok na drodze do zakupu wymarzonego mieszkania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas porównywania ofert firm deweloperskich i jak weryfikować wiarygodność podmiotu.

Historia działalności dewelopera

Wiarygodny deweloper to przede wszystkim taki, który nie ukrywa swojej działalności przed potencjalnymi klientami. Powinien on wręcz chwalić się swoją dotychczasową aktywnością i z dumą prezentować wybudowane przez siebie obiekty. W celu zaznajomienia się z historią działalności dewelopera możesz zajrzeć na jego stronę internetową i zapoznać się z dostępnymi tam informacjami. Zwróć uwagę m.in. na staż firmy na rynku, obejrzyj galerię zdjęć obiektów. Przejrzyj również dzienniki budów — z nich dowiesz się, w jakim tempie powstawały poszczególne inwestycje i zweryfikujesz dotychczasową terminowość dewelopera.

Weryfikacja informacji na temat działalności firmy 

Pamiętaj również o porównaniu danych znalezionych na stronie dewelopera z informacjami, które możesz pozyskać z innych, wiarygodnych źródeł. Obejrzyj zdjęcia wykonanych przez dewelopera obiektów. Jeśli masz taką możliwość, możesz również odwiedzić te miejsca i na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób zrealizowana została inwestycja i jak prezentuje się aktualnie. Podczas poznawania historii aktywności dewelopera zwróć także uwagę na to, jakiego rodzaju obiekty budował on dotychczas. Jeśli kupujesz mieszkanie, a nie lokal usługowy, najlepszym wyborem prawdopodobnie będzie ta firma, która specjalizuje się we wznoszeniu budynków mieszkalnych.

Lokalizacja dewelopera

Czy lokalizacja dewelopera ma znaczenie? Nie w każdym przypadku, jednak na ten aspekt również warto zwrócić uwagę. Deweloper, który wznosi obiekty w obrębie miasta, w którym prowadzi swoją działalność, musi dobrze znać specyfikę danego obszaru. Wiedza na temat rejonu, w którym operuje, pozwala mu znajdować najlepsze rozwiązania, które będą usprawniać proces budowy bądź zapewniać codzienny komfort życia przyszłym mieszkańcom inwestycji. Dla przykładu, osoby poszukujące mieszkania we Wrocławiu mogą zwrócić szczególną uwagę na działalność wrocławskich deweloperów, takich jak Republika Wnętrz, działająca na lokalnym rynku już od przeszło 18 lat.

Opinie na temat dewelopera

Analizując historię działalności firmy, nie zapomnij zapoznać się z opiniami osób, które zdecydowały się nawiązać współpracę z danym podmiotem. Duża liczba pozytywnych opinii w wielu serwisach to dobry znak — świadczą o tym, że kolejne inwestycje dewelopera rzeczywiście spełniają oczekiwania nabywców oraz mieszkańców. Zwróć również uwagę na to, które kwestie budzą wątpliwości osób dzielących się swoimi opiniami, a także na to, czy deweloper jest w stanie udzielić rzeczowej odpowiedzi na stawiane mu pytania i zgłaszane problemy. Jeśli masz taką możliwość, możesz też odwiedzić jedną ze zrealizowanych przez dewelopera inwestycji i porozmawiać z jej mieszkańcami.

(artykuł sponsorowany)