Gmina Krzyżanowice w trosce o swoich mieszkańców zakupiła dla każdego maseczki ochronne. Od środy poprzez strażaków z miejscowych jednostek zostaną dostarczone do każdego domu i mieszkańca.

W ten sposób postanowiliśmy ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do niezbędnej ochrony, ale też zachęcić wszystkich do noszenia maseczek poza domem. Wcześniej gmina zakupiła i zostały w nie wyposażone nasze gminne jednostki ochotniczych straży pożarnych, pracownicy naszych jednostek organizacyjnych, a teraz będą dostarczone dla wszystkich naszych mieszkańców, w związku z nałożonym od czwartku obowiązkiem.

Od 16 kwietnia tj. od najbliższego czwartku, wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które nakłada obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza swoim miejscem zamieszkania, w miejscach publicznych (ulica, sklepy, itd.). Zakrywanie twarzy ma ograniczać zagrożenie zakażenia się koronawirusem.

Maseczki będą rozniesione przez członków naszych Ochotniczych Straży Pożarnych do których zwróciliśmy się z prośbą o pomoc. Rozpoczną dostarczanie maseczek od środy 15 kwietnia i w ciągu 2-3 dni powinni dotrzeć do wszystkich. Każdy dom/posesja otrzyma tyle masek ile zadeklarowało mieszkańców w swoich deklaracjach związanych z zagospodarowaniem odpadów.

Maski – wielokrotnego użytku, które można (i należy) prać, zostały zakupione z budżetu gminy Krzyżanowice w 2 miejscowych firmach które zajmują się dystrybucją maseczek a 2-ga również szyciem maseczek bawełnianych. Łącznie rozdamy 9000 szt. maseczek.

(oprac. wk, źródło: UG w Krzyżanowicach, fot. pixabay.com/leo2014)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: