Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu wzięli udział w wyjątkowym, skierowanym do młodzieży przez Fundusz Górnośląski SA. oraz PKO Bank Polski, projekcie.

Było to jedno z 20 spotkań, które odbędą się do końca 2019 roku. W jego trakcie młodym, wchodzącym w wiek pracowniczy ludziom została przekazana wiedza z zakresu finansów i przedsiębiorczości.

Podczas godzinnego spotkania przedstawione zostały także podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii i biznesu. Ogłoszono również konkurs, którym nagrodą są aż trzy płatne staże w Funduszu Górnośląskim SA.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Raciborska młodzież, dzięki ekspertom z Funduszu Górnośląskiego SA oraz PKO Banku Polskiego, miała szansę poznać odpowiedzi na pytania związane z przedsiębiorczością. Zdobyta dzięki Akademii Przedsiębiorczości wiedza ma za zadanie przygotować młodych ludzi do wyzwań, które niedługo pojawią się na ich drodze w związku z chęcią zarabiania pieniędzy i rozpoczęciem pierwszej pracy. Chociaż niezależność finansowa jawi się wszystkim jako pozytywna zmiana należy pamiętać o tym, że umiejętność zarządzania finansami jest trudniejsza niż może się wydawać.

W Akademii wziął udział minister Michał Woś, który podkreślił, że: Miarą sukcesu nie są pieniądze ani wpływy, a satysfakcja z życia i szczęście osobiste. Każde doświadczenie w życiu jest cenne i wpływa na dalszą ścieżkę kariery i rozwój człowieka. Warto o tym pamiętać już na starcie, żeby nie przegapić żadnej szansy, którą podsuwa los.

Spotkanie i jego na pozór luźna formuła zostało przygotowanie tak, aby w innowacyjny sposób przedstawić tematy ważne dla osób wchodzących niedługo w dorosłość. Wśród poruszonych wątków znalazły się m.in.: zarządzanie pieniędzmi, różnice między kontami, ale także wpływ mediów społecznościowych na życie dorosłej osoby.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Nie zabrakło również przedstawienia dostępnych i bezpiecznych na rynku finansowym rozwiązań. Ponieważ rozpoczęcie pierwszej pracy wiąże się z podpisywaniem umów przedyskutowane zostały ich formy, a także PIT dla młodych.
Celem zorganizowanego w ramach Akademii Przedsiębiorczości spotkania było przedstawienie młodzieży zagadnień, które zaczną ich dotykać i będą miały znaczny wpływ na ich życie oraz pokazanie różnych możliwości rozwiązań, a także ich plusów oraz minusów, tak aby każdy na dalszym etapie rozwoju mógł wybrać najlepszą drogę finansową dla siebie – powiedział Jacek Miketa, Wiceprezes Zarządu Funduszu Górnośląskiego SA.

Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA. Partnerem kampanii edukacyjnej został PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego.

Więcej informacji na temat Akademii Przedsiębiorczości i Funduszu Górnośląskiego znaleźć można na www.fgsa.pl.

(ZSO nr 1 w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE

POLECANE FILMY: