Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Koleje Śląskie od poniedziałku 23 marca wprowadzają drugą fazę ograniczeń w rozkładzie jazdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

Ograniczony rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku do odwołania. W ten weekend pociągi kursują jeszcze według standardowego rozkładu jazdy na weekend. W kolejnych weekendach będzie jednak też obowiązywać zmieniony rozkład jazdy. Część kursów będzie odwołana w całości, część natomiast będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania.

CZYTAJ TEŻ: Nowa broń Kolei Śląskich w walce z koronawirusem [ZDJĘCIA]

Co istotne, zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy.

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić naszym podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia naszych pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych.

Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych. Aby jeszcze bardziej złagodzić ten proces, wprowadzaliśmy zmiany stopniowo, w dwóch etapach.

Z uwagi m.in. na ograniczenie działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną obserwujemy wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym ograniczenie połączeń nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych.

Szczegóły dotyczące odwołanych lub skróconych kursów można znaleźć w poniżej zamieszczonych tabelach. Są to zmiany dotyczące kursów w dni robocze. Dla zmienionego rozkładu na weekendy będziemy zamieszczać oddzielną informację w nieco późniejszym terminie.

Koleje Śląskie stworzyły też specjalną podstronę, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące podróżowania i funkcjonowania spółki oraz jej działań podjętych w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Pociągi odwołane od 23.03.2020 – dni robocze

Pociągi ze zmienioną relacją od 23.03.2020 – dni robocze

(oprac. wk, źródło: Koleje Śląskie)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: