Produkcję 50 tysięcy maseczek dofinansuje Miasto Racibórz. Pierwsza partia tych materiałów ochronnych już trafiła do skrzynek pocztowych raciborzan.

Koszt materiału pokryje samorząd, zaś za szycie odpowiadają osadzeni pracujący w Przedsiębiorstwie Państwowym RAKON przy Zakładzie Karnym w Raciborzu.

Kolportacją maseczek zajmują się pracownicy Raciborskich Wodociągów. Dostarczają maseczki po godzinach pracy do skrzynek pocztowych, podobnie jak to robią z fakturami za wodę. W przypadku wspólnot mieszkaniowych w procesie dystrybucji maseczek służbom miasta pomagać będą zarządcy wspólnot. Pierwsza partia tych materiałów już wczoraj (14 kwietnia) została przekazana Raciborzanom.

Maseczki są przydzielane pod każdy adres w liczbie odpowiadającej liczbie mieszkańców wymienionych w deklaracji śmieciowej. Ze względu na zalecenia rządu oraz służb sanitarnych aktualnie nie ma możliwości odebrania maseczek osobiście.

W związku z nadzwyczajną sytuacją w czasie epidemii oraz tym, że samorząd miasta oraz jednostki podległe i Zakład Karny realizują to zadanie ponadprogramowo, prosimy mieszkańców Raciborza o wyrozumiałość i cierpliwość. Miasto Racibórz wykonuje to zadanie jako jedno z pierwszych i nielicznych miast w województwie.

Maseczki są wciąż szyte przez osadzonych, wymagają spakowania w foliowe woreczki, a następnie dostarczenia pod wskazane adresy. W najbliższym czasie każdy mieszkaniec Raciborza otrzyma jedną sztukę maseczki do skrzynki pocztowej.

Do czasu otrzymania maseczek z miasta prosimy o dostosowanie się do nowych obowiązków nałożonych przez rząd i Ministerstwo Zdrowia. Przypominamy, że od 16 kwietnia (czwartek) w przestrzeni publicznej obowiązkowo należy nosić osłonę ust i nosa. W tym celu można użyć takich materiałów jak szalik, chusta, maseczki itp.

Maseczki jaki dla mieszkańców dofinansowało Miasto Racibórz jest wykonana z atestowanego materiału. Osłony te są wielokrotnego użytku – można je prać i prasować. Producent zaleca wypranie oraz wyprasowanie maseczki przed pierwszym użyciem.

Maseczki dla Raciborzan to efekt współpracy samorządu miasta z Ministerstwem Sprawiedliwości, za co szczególne podziękowania należą się wiceministrowi MS Michałowi Wójcikowi oraz Raciborzaninowi, Ministrowi Środowiska Michałowi Wosiowi.

(oprac. wk, źródło: Urząd Miasta w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: