W 2021 roku magazyn Forbes wybrał Cypr Północny jako najlepsze na świecie miejsce dla inwestycji w nieruchomości przy plaży. Nic dziwnego – słoneczna pogoda niemal przez cały rok, a także atrakcyjny stosunek jakości nieruchomości do ceny to zaledwie kilka z wielu zalet wyróżniających inwestycje na tej niewielkiej wyspie.

Dlaczego jeszcze warto kupić nieruchomość na Cyprze? Dowiedz się z poniższego tekstu.

Gwarantowana słoneczna pogoda

Marzysz o własnym domu lub apartamencie w miejscu, w którym niemal przez cały rok świeci słońce i jest przyjemnie ciepło? Interesują Cię luksusowe domy na sprzedaż Cypr Północny to idealny wybór. Na Cyprze jest około 300 słonecznych dni w roku, a temperatura rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Klimat z pewnością sprzyja wakacyjnemu relaksowi. Wyspa znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, charakteryzującego się bardzo łagodnymi zimami oraz długimi, ciepłymi latami. Sezon turystyczny trwa od marca do końca listopada. To zatem doskonała propozycja dla miłośników kąpieli w ciepłym morzu czy wylegiwania się na plaży.

Doskonała inwestycja

Zakup nieruchomości w tak popularnym turystycznie kraju to doskonała inwestycja. W czasie, gdy nie będziesz przebywał na wyspie, możesz wynająć swoją nieruchomość innym turystom. W ten sposób nie tylko zarobisz na jej utrzymanie, ale też zyskasz dodatkowe środki. Ponadto luksusowe nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, w pobliżu plaży nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie – tylko zyskują. Już po kilku latach Twoja nieruchomość może być zatem warta znacznie więcej niż w dniu zakupu.

Tanie i częste loty

Decydując się na zakup nieruchomości na Cyprze, nie musisz martwić się o to, jak dostaniesz się do swojego słonecznego raju. Przez cały rok, 2-3 razy w tygodniu dostępne są bowiem niedrogie i bezpośrednie loty na Cypr do Larnaca z Polski. Możesz polecieć tam z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska tanimi liniami WizzAir. Czas przelotu wynosi zaledwie 3 godziny. To krócej, niż trwa przejazd samochodem z Warszawy nad polskie morze!

Bezpieczeństwo

Ze względu na swą specyfikę Cypr jest uznawany za kraj bezpieczny dla turystów i osób przyjeżdżających na dłużej. Przestępczość na Cyprze utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, a sami Cypryjczycy są znani z gościnności. Wiele osób obawia się pobytu na Cyprze z powodu wojny w Syrii. To bezpodstawne obawy – konflikt toczy się aż 170 km od wybrzeży wyspy. Ponadto sam fakt, że Cypr jest wyspą, w pewien sposób izoluje kraj od afrykańskich i bliskowschodnich konfliktów.

Bardzo wysoki standard nieruchomości

Na Cyprze możesz kupić nieruchomość o bardzo wysokim standardzie. Profesjonalne firmy, takie jak RT Invest, oferują na sprzedaż ekskluzywne apartamenty i domy zlokalizowane w luksusowych pięciogwiazdkowych resortach turystycznych ze wszystkimi udogodnieniami, takimi jak restauracje, siłownie, aquaparki, kompleksy basenów, place zabaw, SPA, sauny, bary, boiska do koszykówki, piłki nożnej czy tenisa ziemnego.

(artykuł sponsorowany)