W XXI wieku, kiedy mamy ogromny wybór ubrań, stworzenie dobrej stylizacji może stanowić wyzwanie. Zaglądając do szafy pełnej ubrań, rzadko kiedy mamy pomysł co na siebie włożyć. Z pomocą przychodzą wskazówki, które pomogą rozwiązać ten problem.

Porządek w garderobie kluczem do sukcesu

Tak jest! Przejrzenie tego, co ma się w swojej kolekcji, sprawi, że łatwiej będzie dobrać look. Podziel ubrania na kategorie według: koloru, rodzaju, stylu, okazji. W ten sposób łatwiej będzie określić, do czego będzie służyć dany ciuch. Następnie zastanów się, czy czegoś jest za dużo albo czego jeszcze brakuje.

Zwróć uwagę, czy posiadasz tzw. odzież basic. Dzięki podstawowym, stonowanym kolorom oraz prostocie kroju, będzie ona bardzo pomocna w tworzeniu szybkich i ładnych stylizacji. Przykładem jest czarny t-shirt, jeansy, beżowy kardigan czy sweter. Tworzą one podstawę, z którą można później kombinować i wymyślać naprawdę ciekawe stroje. Przyjrzyj się także swoim dodatkom. Nawet najprostszy ubiór może okazać się wyjątkowy dzięki akcesoriom.

W sklepie CCC znajdziesz szeroki asortyment uniwersalnych produktów, z których na pewno wybierzesz coś specjalnego. Wybrane produkty możesz zakupić zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie. Obsługa z pewnością doradzi Ci w kwestii zakupu. Polecamy zajrzeć!

Stwórz własną bazę pomysłów

Ta rada przyda się szczególnie wtedy, kiedy jesteś zabiegany/na. Pod presją czasu trudno wymyśleć coś odpowiedniego. W rezultacie często kończymy fatalnie. Nic do siebie nie pasuje, czasu coraz mniej… Przymierzyłeś/przymierzyłaś już całą szafę, więc na koniec dochodzi frustracja, która tylko pogarsza sprawę. Jeżeli wiesz o czym mowa, będzie to idealna misja dla Ciebie. Do jej wykonania potrzebne są: czas, ciuchy, telefon oraz odrobina chęci. Znajdź wolną chwilę, kiedy będziesz mógł/mogła na spokojnie przymierzyć ciuchy.

Jeżeli stylizacja się spodoba, jest w Twoim stylu, to zrób zdjęcie swojego pomysłu. Zrób 15-20 takich zdjęć, uwzględniając stroje na wszystkie pory roku. Stwórz folder w telefonie, dodaj do niego zrobione fotki i… gotowe. Dzięki temu będziesz przygotowany/na na każdą okazję, nawet najbardziej niespodziewaną.

Jeżeli brak Ci własnych pomysłów, nic nie szkodzi. Z pomocą przychodzą media społecznościowe i strony internetowe. Dzięki portalom takim jak Pinterest czy Instagram, można znaleźć inne osoby, które będą się ubierać w podobnym stylu co Ty. Możesz spojrzeć również na zdjęcia modeli/modelek promujących konkretne artykuły na blogach/sklepach internetowych. Na stronie CCC fashion blog znajdziesz zdjęcia produktów, które – jeżeli zechcesz- możesz przymierzyć w sklepie stacjonarnym. Pamiętaj, aby przed przymierzeniem danego produktu na żywo, nie zapomnieć założyć rzeczy, które mogą do niego pasować.

Kombinuj i baw się dodatkami

Jeśli chcesz wpasować się w obecne trendy i podłapać inspiracje do swoich strojów, koniecznie zwróć uwagę na dodatki, jakie posiadasz. Ich brak może być przyczyną nudy, monotonii w Twoim stylu. Popatrz na obuwie, biżuterię, torebki, apaszki i okulary, które posiadasz i oceń, czy pasują do stylu. Nawet najbardziej monotonna stylizacja może zostać niezwykle podkręcona, jeżeli tylko użyjesz wyobraźni! Przymierz wszystko w różnych kombinacjach, nie bój się eksperymentów. Na koniec wybierz rzeczy, które najbardziej Ci się podobają i połóż je w jakimś widocznym miejscu tak, aby przed wyjściem nie mieć problemu z ich znalezieniem.

Wiesz już co zrobić, aby ułatwić sobie wybór stylizacji. Na sam koniec polecamy odwiedzić CCC fashion blog, gdzie zdobędziesz jeszcze więcej wiedzy o tym, jak stworzyć dobry styl.

(artykuł sponsorowany)