W związku z ograniczeniami w czasie epidemii koronawirusa kasa Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu jest czynna tylko jeden dzień w miesiącu. W bieżącym miesiącu jest to 10 kwietnia.

Poniżej przekazujemy komunikaty OPS w Raciborzu ws. wypłaty świadczeń i zmiany trybu pracy

Wypłaty świadczeń

W dniu 10 kwietnia (piątek) w godzinach od 14.00 realizowana będzie wypłata świadczeń z kasy Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu. Obowiązuje jak poprzednio porządek alfabetyczny przy wypłacie.

Nazwiska rozpoczynające się na litery od A do L od godz. 14.00 do 14.30
godz. 14.30 – 14.45 przerwa na dezynfekcję
Nazwiska rozpoczynające się na litery od Ł do Ż od godz. 14.45 do 15.15

Wejście na teren budynku Ośrodka możliwe jest po uprzedniej dezynfekcji rąk, założeniu rękawiczek i maseczki ochronnej.

Podane godziny rozpoczęcia wypłat są godzinami orientacyjnymi. W celu zachowania wysokich standardów bezpieczeństwa, po opuszczeniu budynku przez pobierającego świadczenie następować będzie dezynfekcja w pomieszczeniu (co trzecia osoba). Jeśli wśród osób pobierających są takie, które mają możliwość założenia konta, prosimy o niezwłoczne przekazanie stosownej informacji do tut. Ośrodka.

Dyżury asystentów

Od 6 kwietnia dyżur asystentów rodziny pełniony będzie w budynku przy ulicy Sienkiewicza. Nie ulega zmianie forma kontaktu z asystentem rodziny, to jest telefon.

Numer telefonu: 32 415 26 50
e-mail: sekretariat@ops-raciborz.pl
fax: 32 419 06 59

Praca dwuzmianowa

Jednocześnie informuje się, iż od dnia 6 kwietnia, praca w Ośrodku odbywać będzie się w systemie dwuzmianowym. W godzinach od 12.30 do 13.30 przewidziana jest przerwa na dezynfekcję obiektu.

Nie ulega zmianie forma kontaktu z pracownikami tut. Ośrodka, tj. telefon 32 415 26 50, e-mail: sekretariat@ops-raciborz.pl, bądź pozostawienie pisma/wniosku w zewnętrznej skrzynce podawczej i kontakt z pracownikiem przez domofon. Mając na uwadze dobro i zdrowie nas wszystkich zaleca się ograniczenie do minimum wychodzenia z domu.

(oprac. wk, źródło: OPS w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!