Nie od dzisiaj wiadomo, że zieleń korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka. Dzięki temu w domach zaczęła gościć coraz większa ilość roślin. Jednak temat zieleni w biurze również należy potraktować bardzo poważnie. Dlaczego? Oto kilka ciekawych informacji, które warto wziąć pod uwagę.

Środowisko podobne do naturalnego

Wszechobecna tzw. betonoza na nikogo nie wpływa korzystnie. Wręcz można powiedzieć, że utrudnia ona normalne funkcjonowanie. Zieleń, którą wszyscy na co dzień będą się otaczać, sprzyja stworzeniu środowiska podobnego do naturalnego. Również, jeżeli chodzi o firmowe biura. Obecne rośliny dookoła sprzyjać będą powstawaniu lepszego mikroklimatu.

Zostały przeprowadzone badania naukowe, które dowodzą, że obecność roślin przynosi same korzyści. Jakie dokładnie? Mowa tu o następujących zaletach:

  • w ich obecności wzrok nie męczy się tak mocno, mowa tu w szczególności o osobach, jakie dużo czasu spędzają przed komputerem,
  • powietrze nie jest takie przesuszone, korzystnie wpływają na podniesienie poziomu wilgoci,
  • większa produktywność pracowników, która może wzrosnąć aż o 15%,
  • mniejsza ilość błędów aż o 12%, która popełniana jest podczas wykonywania obowiązków służbowych,
  • rośliny dzięki swoim liściom, są w stanie pochłonąć znaczną część kurzu.

Profesjonalny serwis dla zieleni biurowej

Zakup roślin do biura to jedno. Nie można jednak zapominać o tym, że potrzebny jest także serwis zieleni w biurach. Wbrew pozorom utrzymanie roślin w dobrej kondycji nie jest tak łatwe. W szczególności, jeżeli nie do końca poznane są ich potrzeby. Takie usługi można jednak zlecić profesjonalistom. Jedna z firm swoją ofertę ma na stronie https://zielonebiura.pl/serwis-zieleni-w-biurach/.

Dlaczego należ zaufać specjalistom w tym względzie? M.in. z tego powodu, że są oni w stanie pomóc w aklimatyzacji w nowym środowisku. Ważne jest już ich odpowiednie przesadzenie do doniczki. Ważne jest również systematyczne czyszczenie liści, jak również usuwanie tych, jakie już przeżółkły. Profesjonalny serwis jest w stanie zająć się tym w sposób kompleksowy.

Korzyścią, która płynie z tego jest również brak dodatkowych obowiązków dla pracowników. Nie będą oni musieli odkładać oni swoich obowiązków, aby zająć się prawidłową pielęgnacją roślin.

Jakie rośliny kupić do biura?

Propozycji jest całe mnóstwo. Jedną z ciekawszych propozycji jest skrzydłokwiat, który można zaliczyć do grona mało wymagających roślin. Nie potrzebuje on nawet dużej ilości światła. Bluszcz jest o tyle dobry, że jest on w stanie chronić przed zanieczyszczeniami. Do tego doskonale jest ona w stanie poradzić sobie z niską temperaturą. Dracena nie lubi, kiedy wystawia się ją na działanie promieni słonecznych. Doskonały efekt jest w stanie zapewnić palma bambusowa. Wężownica również nadaje się do biur, gdzie często ma się do czynienia z suchym powietrzem.

Jak więc widać, każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

(artykuł sponsorowany)