Zakład Karny w Raciborzu: W paczce do więźnia znaleziono podejrzane krzyżówki - TerazRaciborz.pl

Zakład Karny w Raciborzu: W paczce do więźnia znaleziono podejrzane krzyżówki

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     03.08.2020 18:24     Komentarze (2)

Instagram Skomentuj

W paczce kierowanej do osadzonego przebywającego w zakładzie karnym znajdowały się krzyżówki nasączone nieznaną substancją. Funkcjonariusze zachowali czujność nie dopuszczając, by przedostała się ona na teren zakładu.

W dniu 3 sierpnia podczas rutynowej kontroli korespondencji adresowanej do osadzonego, ujawniono krzyżówki, których karty były nasączone nieznaną substancją. Niezwłocznie przeprowadzone narko-testem badanie dało wynik pozytywny.

Przedmioty zabezpieczono i wraz z danymi nadawcy paczki przekazano Policji, a Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu wszczął czynności wyjaśniające.

Funkcjonariusze Służby Więziennej są stale szkoleni w zakresie prowadzenia czynności profilaktycznych oraz zapobiegania przedostawaniu się na teren więzienia substancji niedozwolonych oraz ich identyfikacji.

Ponadto, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoje obowiązki podczas przeprowadzania kontroli korzystają z różnego rodzaju urządzeń technicznych oraz bardzo czułych testów.

– To kolejny dowód na to, że funkcjonariusze raciborskiego Zakładu Karnego wykonują swoje obowiązki z najwyższą starannością i dbają o bezpieczeństwo – podsumowuje Dyrektor, por. Maciej Konior.

(tekst: Piotr Król, zdjęcia: Dz. Ochrony.)

.Komentarze (2)

 1. Ewa  

  6.08.20 | 12:56

  To by była ostatnia paczka dla tego więźnia. Do końca odsiadki zero paczek i listów.

 2. D.  

  7.08.20 | 02:37

  Kazda formacja sluzb porzadkowych ( mundurowych) bedzie sterowana na laury.Jacy to oni nie skuteczni,jacy nie wyszkoleni !!!
  Gówno prawda,i nie pisal bym tego gdybym nie widzial na wlasne oczy.Sluzby więzienne w tym rowniez G.I.S.W ( Grupa Interwencyjna Sluzby Wieziennej ) to sterowane przez przelozonych marionetki.Zadko bywa tak,by funkcjonariusz znal choc 10 procent swoich praw i obowiazkow,a w przypadku Policji,malo ktory umie KK czy KPK
  Malo ktory wogole zna procedury postepowania w nie codziennych sytuacjach.Prasa jak prasa,zaklamane suki i dupolizy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem