Wszywka alkoholowa Esperal umieszczana jest pod skórą na pośladku bądź pod łopatką.

W XXI wieku alkoholizm staje się niemalże cywilizacyjną epidemią. Ludzie w coraz młodszym wieku zaczynają swoje przygody z alkoholem. Zwykle po to aby się pocieszyć w trudnej dla nich sytuacji życiowej lub też zrelaksować. Niemalże na każdej polskiej imprezie występują napoje alkoholowe. 

Choroba alkoholowa jest jedną z tego rodzaju chorób, której nie da się wyleczyć do końca. To, że nałogowiec przestanie pić nie znaczy, że przestał być całkowicie alkoholikiem. Brak odpowiedniej terapii oraz wsparcia może spowodować w niedługim czasie szybki powrót do nadużywania trunków wysokoprocentowych. Według statystyk na świecie co roku 23 miliony osób nadużywa alkoholu. Chociaż zespół uzależnienia od alkoholu jest chorobą nieuleczalną, istnieją powszechne sposoby jego leczenia. Jednym z takich sposobów jest terapia awersyjna za pomocą wszywki alkoholowej Esperal. Aby jednak odpowiedzieć na pytanie, jak działa implantacja Esperalu oraz czy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową, należy zagłębić się w mechanizmy uzależnienia.

Wszywka alkoholowa – czym jest Esperal Warszawa?

Implant alkoholowy, znany również pod nazwą Esperal, zawiera organiczny związek chemiczny Disulfiram w postaci tabletek. Tabletki z lekiem wszywane są pod skórę alkoholika. W leczeniu alkoholizmu najlepsza jest metoda awersyjna, czyli taka, która wywołuje strach. Esperal w połączeniu z alkoholem może wywierać bezpośredni wpływ na organizm, prowadząc do patologicznych zmian w metabolizmie alkoholu. Powodując nieprzyjemne doznania: silne bóle głowy, mdłości, lecz również dużo bardziej niebezpieczne jak: zawroty głowy, omdlenia czy nagłe skoki ciśnienia. Myśląc o takich skutkach ubocznych po połączeniu Esperalu z alkoholem – osoba uzależniona przestaje patrzeć na trunki wysokoprocentowe – jak na coś pozytywnego i dobrze się kojarzącego. Na tym polega właśnie wywoływanie awersji. Esperal powinien być jednak stosowany w połączeniu z innymi metodami leczenia uzależnienia. Samodzielna terapia awersyjna może przynieść marne skutki. 

Wszywka alkoholowa Esperal – postaw na specjalistyczny gabinet leczenia alkoholizmu  terapią awersyjną

Decydując się na leczenie awersyjne wszywką alkoholową Esperal w naszym specjalistycznym gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/, możesz być pewien całkowitej poufności, punktualności lekarzy oraz bezpieczeństwa zabiegu implantacji. Doświadczony i wykwalifikowany personel pomoże Ci przejść przez poszczególne etapy terapii awersyjnej. Wszywka alkoholowa Esperal to dopiero początek kompleksowego leczenia alkoholizmu, czyli tzw. pierwszy krok do całkowitej trzeźwości. Oprócz skorzystania z wszywki alkoholowej należy wspomóc się psychoterapią, bądź też terapią w zamkniętym ośrodku lub spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików. Łatwiej jest skończyć z trudnym uzależnieniem, gdy jest się pod opieką zaufanych specjalistów. Samodzielnie wyjście z uzależnienia jest praktycznie niemożliwe.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg?

Wielu alkoholików korzysta z Disulfiramu ze względu na jego bezpieczeństwo i skuteczność. Jak wygląda procedura implantacji wszywki alkoholowej Esperal? Jest to o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać! Cała procedura trwa mniej niż 30 minut. Pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu, dlatego zabieg zaszycia alkoholowego jest całkowicie bezbolesny. Zabieg polega na zaaplikowaniu na skórę odpowiedniej ilości preparatu, ustalonej indywidualnie dla każdego pacjenta (najczęściej według wagi). Lek implantowany jest zazwyczaj w okolicy pośladka, ramienia lub łopatek. Zawsze przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem skrupulatny wywiad medyczny w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Przed implantacją pacjent podpisuje również stosowne zgody na zabieg. Warto nadmienić, że osoba uzależniona zdecydowana na terapię awersyjną powinna być odpowiednio zmotywowana, nie może być zmuszana np. przez najbliższych, gdyż taka terapia najczęściej nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Podskórnie wszczepiane tabletki Esperal są sterylne, a lek oryginalny. Zapewnia to bezpieczeństwo i minimalizuje możliwość wystąpienia zakażenia. Do zabezpieczenia miejsca zabiegu używa się pojedynczych szwów skórnych, które się samoistnie wchłaniają. Stąd nie ma potrzeby ponownego pojawiania się w gabinecie zabiegowym. Przed wykonaniem zabiegu sprawdzamy również, czy pacjent nie znajduje się pod wpływem alkoholu (obowiązuje min. 24 godzinna abstynencja).

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zabiegu

  • uczulenie na aktywny składnik leku: Disulfiram WZF,
  • brak zachowanej abstynencji (min. 24h przed zabiegiem implantacji leku), 
  • ciąża bądź też karmienie piersią,
  • występowanie niektórych chorób związanych z układem krążeniem,
  • świeżo przebyty zawał serca, 
  • nieleczone nadciśnienie tętnicze, 
  • zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego, 
  • zaburzenia psychiczne i próby samobójcze w przeszłości,
  • brak zgody pacjenta na wszycie Esperalu również jest przeciwwskazaniem.

Zawsze przed zabiegiem implantacji Esperalu przeprowadzana jest rozmowa medyczna z pacjentem, która ma na celu wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego. 

Wszywka alkoholowa Esperal – czas działania leku

Efekty działania substancji utrzymują się przez około 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie pacjent może zdecydować, czy chce kontynuować leczenie, czy je przerwać. Nasz specjalistyczny gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/ gwarantuje komfort, spokój i dyskrecję na każdym etapie zabiegu implantacji Esperalu.

Wszywka alkoholowa Esperal – ewentulane skutki uboczne po zabiegu implantacji leku

Mimo, że znamy podstawy działania Esperalu, czy istnieją jakieś skutki uboczne? Praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych jego stosowania. Nie będziesz czuł, że masz coś pod skórą, jeśli będziesz postępował zgodnie z instrukcjami i unikał alkoholu. Bezpośrednio po zażyciu Esperalu miejsce, w które zostały włożone tabletki, może być lekko zaczerwienione, podrażnione, a nawet bolesne. Jest to normalna i naturalna reakcja na zabieg. Działania niepożądane związane z implantacją są rzadkie. Należą do nich nudności, wymioty i senność. Jednostkowe sytuacje, które występują niezwykle rzadko to wystąpienie torbieli w okolicach implantacji oraz nieprawidłowe gojenie się rany. Może to oznaczać, że wszywka alkoholowa została nie przyjęta przez nasz organizm i lek powinien być niezwłocznie usunięty. W tym celu należy ponownie zwrócić się do lekarza wykonującego zabieg. 

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność terapii awersyjnej

Nie ulega wątpliwości, że wszywka alkoholowa ma wysoką skuteczność. Jest doskonałym uzupełnieniem terapii alkoholowej, ponieważ powoduje, że organizm wytwarza odpowiednie reakcje psychologiczne. Można go stosować w połączeniu z psychoterapią i detoksem alkoholowym, co niemal gwarantuje sukces. Zatrucie alkoholowe to stan, w którym napój, który wcześniej kojarzył się z przyjemnością i nagrodą, może być z nią kojarzony. Organizm będzie więc starał się ich unikać, jak tylko to możliwe. Z korzyścią dla osoby uzależnionej.

(artykuł sponsorowany)