Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie zniechęca do sięgania po kieliszek.

Myśląc o alkoholizmie, najczęściej mamy przed oczami zaniedbanego człowieka, stojącego od samego rana pod sklepem monopolowym. Nie jest ostrzyżony, ma podarte ubrania i coś bełkocze pod nosem. Nie jest to natomiast reguła. Okazuje się, że osoby uzależnione często mogą normalnie chodzić do pracy, wykonywać wszystkie swoje obowiązki perfekcyjnie, aby wieczorem wrócić do domu, zasiąść przed telewizorem i delektować się trunkami wysokoprocentowymi.

W ten sposób rozładowują stres dnia powszedniego, relaksują się i najzwyczajniej w świecie – mówią, że lepiej się czują. Niestety jest to złudne wrażenie, tylko na krótko. W dłuższej perspektywie są oni skazani na zaburzenia zdrowia nie tylko pod kątem fizycznym, lecz również psychicznym. Ich styl życia jest także często uciążliwy dla najbliższych. Jeżeli w swoim gronie masz osobę, którą podejrzewasz, że może być uzależniona od alkoholu, nie bagatelizuj tego! Nieleczony alkoholizm w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do śmierci.  Współcześnie na rynku medycznym istnieje wiele metod i środków, które pomagają leczyć chorobę alkoholową.

Wszywka alkoholowa Esperal jest obecnie najczęściej wybieraną metodą farmakologiczną podczas wspierania kompleksowej walki z uzależnieniem od napojów alkoholowych. Na czym polega jej fenomen i czy naprawdę warto zdecydować się na tę formę leczenia alkoholizmu?

Co to jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem coraz bardziej popularnym i chętnie wybieranym podczas całościowego procesu leczenia alkoholizmu. Tabletki z Esperalem wszywane są pod skórę podczas mało inwazyjnego zabiegu, w którym lekarz nacina delikatnie skórę i wsuwa w okolice łopatek albo pośladków lek z aktywnym jego składnikiem: Disulfiramem, która to substancja czynna powoli uwalniana jest do krwioobiegu. Co jest szczególnie istotne to to, że wszywka alkoholowa Esperal określana jest mianem terapii awersyjnej. Ma ona za zadanie wywoływać awersję do spożywania napojów alkoholowych, spowodowaną faktem, że jeżeli osoba zaszyta spożyje nawet niewielką ilość alkoholu, spowoduje to natychmiastowe skutki uboczne, przypominające zatrucie alkoholowe (popularnego kaca) jednak dużo bardziej silne. W wyniku działania wszywki alkoholowej Esperal jeżeli pacjent napije się trunku wysokoprocentowego niemalże zaraz odczuje nieprzyjemne dolegliwości. W zamyśle twórców leku mają one spowodować awersję do alkoholu.

Wszywka alkoholowa a picie alkoholu

W akapicie powyżej była mowa o nieprzyjemnych dolegliwościach jakie wywołuje połączenie wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem. Poniżej przedstawiono najczęściej występujące skutki uboczne:

  • silne bóle i zawroty głowy, 
  • wymioty, 
  • nagłe skoki ciśnienia, 
  • duszności, 
  • drgawki, 
  • a nawet zaburzenia rytmu serca,
  • i wiele innych.

Dolegliwości te mogą pojawić się już w ciągu kilku minut od spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu. Niektóre przypominają popularnego kaca, są jednak o wiele bardziej nasilone i dużo bardziej wyczerpują organizm. Są również i takie, które mogą stanowić nie tylko zagrożenie zdrowia osoby uzależnionej lecz również jej życia (np. skutki uboczne związane chociażby z zaburzeniami rytmu serca). Stąd nie należy bagatelizować zalecenia całkowitej abstynencji alkoholowej. 

Esperal – jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Wykonując zabieg zaszycia alkoholowego w specjalistycznym gabinecie http://esperallodz.pl/ możesz być pewien, że zostanie Ci wszczepiony całkowicie oryginalny lek Disulfiram, co gwarantuje skuteczność leczenia. Zawsze przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu wszycia Esperalu. Podstawowym przeciwwskazaniem jest nietrzeźwość pacjenta zgłaszającego się na zabieg (musi on być trzeźwy na min. 24h godziny przed wykonaniem zaszycia alkoholowego). Następnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na aktywny składnik wszywki alkoholowej (Disulfiram), dość istotnym przeciwwskazaniem są również choroby układu krążenia oraz choroby i zaburzenia psychiczne – mowa tutaj również o próbach samobójczych w przeszłości. Jeżeli lekarz stwierdzi, że wszystko jest w porządku przystępuje do zabiegu implantacji leku.

Lek Esperal występuje w formie tabletek, które po niewielkim nacięciu skóry wsuwa się w powstałą szczelinę. Liczba tabletek najczęściej jest dobierana indywidualnie do stanu zdrowia i wagi pacjenta oraz jego indywidualnych uwarunkowań. Rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi, w związku z czym nie ma konieczności pojawiania się ponownie w gabinecie zabiegowym. Blizna jest całkowicie niewidoczna, również zważywszy na miejsce wszywania leku – okolice łopatek lub pośladków. 

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność terapii awersyjnej

Wszywka alkoholowa Esperal stosowana samodzielnie nie spowoduje wyleczenia alkoholizmu. Wyłącznie kompleksowa terapia może tego dokonać. Wszywka alkoholowa jest jedynie najlepszym farmakologicznym „pomocnikiem” w całościowej terapii alkoholowej. Skutecznie odstrasza alkoholika przed spożywaniem trunków wysokoprocentowych (wywołuje awersję), gdyż alkoholik nie ma przyjemnych skojarzeń z jego spożywaniem, lecz wie, że czekają go jedynie przykre konsekwencje, które mogą zagrażać zarówno jego zdrowiu, ale też życiu. Esperal Łódź w połączeniu z psychoterapią (indywidualną albo grupową) lub też terapią w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnienień gwarantuje całkowity sukces terapii i pozwala wyjść na prostą i rozpocząć nowe życie w trzeźwości bez nadużywania napojów alkoholowych. 

Wszywka alkoholowa Esperal – skutki uboczne zabiegu

Zdarza się, że organizm odrzuci wszywkę alkoholową Esperal. Jest to jednak swego rodzaju ciało obce, wszywane pod skórę. Wtedy rana nieprawidłowo się goi (może wyciekać z niej płyn surowiczy), zdarza się także wystąpienie torbieli w okolicach rany po zabiegu zaszycia alkoholowego. W obu tych przypadkach należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg w celu usunięcia wszywki alkoholowej Esperal. Są to jednak jednorazowe i bardzo rzadko zdarzające się sytuacje. 

Wszywka alkoholowa Esperal – czas działania

Czas działania oryginalnego leku Esperal wynosi (jak podaje producent) od około 8 nawet  do 12 miesięcy. Po tym czasie (jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania implantacji) – zabieg zaszycia alkoholowego może zostać wykonany ponownie. Zdarza się, że już po jednorazowym wykonaniu zaszycia alkoholowego alkoholik decyduje, że wszywka na tyle mu pomogła, że nie musi jej ponownie implantować. Należy jednak pamiętać, że alkoholizm jest chorobą, która trwa przez całe życie, i to, że alkoholik czuje, że już jest dużo lepiej i potrafi wytrwać w trzeźwości, nie oznacza, że za jakiś czas (krótszy lub też dłuższy) nie wróci do nadużywania napojów alkoholowych i ponownie nie będzie podupadał na zdrowiu, zarówno psychicznym jak fizycznym. 

(artykuł sponsorowany)