Wszywka alkoholowa Esperal jest całkowicie niewidoczna.

Nie wiesz jak rozpocząć walkę z alkoholizmem? Czy może zmęczyło Cię ciągłe weekendowe popijanie, ale nie potrafisz przestać? Problem alkoholizmu dotyka współcześnie coraz młodsze osoby. Choroba alkoholowa zwykle zaczyna się niewinnie, z czasem przeradzając się w poważny problem, z którym nie potrafią sobie poradzić ani same osoby uzależnione, lecz również ich najbliżsi. Co zrobić jeżeli wpadniemy w sidła nałogu? Jedną z najbardziej skutecznych metod pomocniczych w leczeniu choroby alkoholowej jest Wszywka alkoholowa Kraków. Jest to metoda farmakologiczna, nazywana inaczej awersyjną. Szczególnie pomocna jest na samym początku próby powstrzymania uzależnienia od alkoholu. Jeżeli zainteresował temat takiej metody walki z nałogiem, zapoznaj się z poniższym artykułem. 

Co to jest wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal Kraków jest lekiem. Ma formę tabletek. Tabletki z Esperalem wszywane są pod skórę alkoholika podczas mało inwazyjnego zabiegu w specjalistycznym gabinecie. Aktywny składnik leku to Disulfiram. Disulfiram jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej (ADH). Jeżeli osoba uzależniona, która zdecyduje się na zabieg zaszycia alkoholowego postanowi złamać zakaz całkowitej abstynencji alkoholowej, może się to dla niej źle skończyć. Sprawdźmy jakie są nieprzyjemne skutki połączenia alkoholu z Esperalem? 

Co się stanie jeżeli połączę wszywkę alkoholową Esperal z alkoholem?

Zdarza się, że osoby zaszyte nie do końca wierzą jak mocno skuteczna jest wszywka alkoholowa. Jest to duży błąd, ponieważ wypicie nawet niewielkiej ilości piwa, wina lub innego rodzaju alkoholu może grozić poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach grozi nawet utratą życia.

Nieprzyjemne dolegliwości po napiciu się alkoholu, jeżeli w naszym ciele znajduje się wszywka to najczęściej:

  • bardzo silne bóle i zawroty głowy,
  • nudności i wymioty,
  • nagłe skoki ciśnienia,
  • nadpotliwość i zaczerwienienie twarzy,
  • drgawki i omdlenia,
  • w skrajnych przypadkach zawał serca lub nawet uszkodzenie wątroby (w ciężkich przypadkach alkoholizmu).

Niektóre z powyższych skutków ubocznych mogą przypominać popularnego kaca. Jednak, nic bardziej mylnego. Objawy te są dużo bardziej nasilone, mogą trwać nawet do 12 godzin i grozić wycieńczeniem organizmu i poważnymi uszkodzeniami zdrowia. Dlatego nie warto ryzykować i powstrzymać się całkowicie przed spożywaniem nawet najmniejszej ilości trunków wysokoprocentowych. Najczęściej alkoholicy z obawy przed powyższymi skutkami ubocznymi rezygnują z picia alkoholu. W ten sposób Esperal spełnia swoje zadanie jako terapia awersyjna odstraszająca alkoholika od picia alkoholu.

Jak wygląda procedura zaszycia alkoholowego?

Zabieg implantacji Esperalu jest prosty i całkowicie bezbolesny. Konsultacja (rozmowa) wstępna z Pacjentem trwa kilka minut, a cały zabieg to około 30 minut. Jeżeli zdecydują się już Państwo na zabieg, warto postawić na sprawdzony gabinet zajmujący się terapią awersyjną, W gabinecie zaszycie jest wykonywane przez wykwalifikowanych chirurgów, którzy mają doświadczenie w leczeniu alkoholizmu tą metodą. Podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu ani bólu. Chirurg wykonuje małe nacięcie na pośladkach lub też w okolicy łopatek, aby umieścić pod skórą tabletki z Esperalem

Rana po zabiegu jest zaszywana szwami, które samodzielnie się wchłaniają, co jest niewątpliwym ułatwieniem dla Pacjenta. Po kilku dniach rana się zagoi, a  blizna jest prawie niewidoczna. Zabieg jest bardzo mało inwazyjny i nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą od razu wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Procedura ta nie wymaga także zwolnienia z pracy. Gwarantujemy całkowitą dyskrecję, zaszycie celowo wykonywane jest w takim miejscu na ciele, aby nikt się nie zorientował, że zdecydowaliśmy się na terapię awersyjną. 

Jak przygotować się do zabiegu implantacji Esperalu?

Aby zabieg implantacji Esperalu mógł zostać wykonany, Pacjent musi zachować abstynencję przez minimum 24 godziny przed planowaną procedurą zaszycia alkoholowego. Tak naprawdę im dłuższy okres abstynencji – tym lepiej. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo i eliminuje wystąpienie ewentualnych powikłań związanych z wszyciem tabletek z Esperalem.

Nagłe zaprzestanie spożywania przez osobę uzależnioną napojów alkoholowych może prowadzić do wystąpienia objawów Zespołu Abstynencyjnego. Jest to poważny problem dla alkoholika. Aby zapobiec poważnym objawom odstawienia alkoholu, można zalecić odtruwanie alkoholowe. Procedura ta umożliwia przerwanie ciągu alkoholowego niwelując nieprzyjemne skutki gwałtownego odstawienia trunków wysokoprocentowych i umożliwia organizmowi oczyszczenie się z nagromadzonych substancji toksycznych. 

Przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego

Zabieg wszycia Esperalu nie jest zabiegiem inwazyjnym, jednak jak podczas każdej procedury medycznej istnieją również tutaj pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to:

  • nadwrażliwość na Disulfiram,
  • nietrzeźwość uzależnionego w dniu w którym planowany jest zabieg (grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, Pacjent zobowiązany jest przestrzegać całkowitej abstynencji na minimum 24 godziny przed procedurą zaszycia),
  • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości),
  • schorzenia sercowo-naczyniowe,
  • zawał serca (przebyty w ciągu poprzednich 8 miesięcy),
  • stosowanie niektórych leków (w takiej sytuacji najczęściej należy zaprzestać ich zażywanie na minimum 7 dni do daty wykonania zabiegu).

Wszystkie inne ewentualne przeciwwskazania do zabiegu implantacji Esperalu wykluczane są każdorazowo w wywiadzie medycznym z lekarzem przed jego wykonaniem. 

Jak długo działa Esperal?

Producent twierdzi w swojej ulotce, że wszywka alkoholowa może ograniczyć całkowicie spożywanie alkoholu na okres od 8 do nawet 12 miesięcy. Mowa tutaj oczywiście o oryginalnym leku. Po tym okresie, jeżeli nie ma dalszych przeciwwskazań do zabiegu – procedurę zaszycia można wykonać ponownie. 

Wszywka alkoholowa Kraków – skuteczność działania terapii awersyjnej

Należy pamiętać, że terapia awersyjna nie pomoże całkowicie wyleczyć osobę uzależnioną z choroby alkoholowej. Jest to terapia farmakologiczna, działająca głównie na psychikę człowieka i strasząc nałogowca nieprzyjemnymi objawami po spożyciu alkoholu powoduje jego całkowite ograniczenie. Warto jednak oprócz samej wszywki zastosować kompleksową terapię alkoholizmu. Najlepszą opcją nadal są zamknięte ośrodki leczenia różnego rodzaju uzależnień, w tym alkoholizmu. Istnieje możliwość zdecydowania się na terapię grupową, lub też spotkania indywidualne z psychoterapeutą. Dość często osoby uzależnione korzystają również ze spotkań w grupie Anonimowych Alkoholików. Tylko połączenie wszystkich wyżej wymienionych metod i form leczenia alkoholizmu gwarantuje alkoholikowi całkowity powrót do zdrowia i rozpoczęcia całkiem nowego życia w trzeźwości.

(artykuł sponsorowany)