Wojewoda śląski zwrócił się z prośbą do środowiska medycznego - TerazRaciborz.pl

Wojewoda śląski zwrócił się z prośbą do środowiska medycznego

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     17.04.2020 12:17     Komentarze (5)

Instagram Skomentuj

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z zapytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Odpowiednie pisma wojewoda skierował do:
– Członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa śląskiego,
– Przewodniczących Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Bielsku-Białej oraz Częstochowie,
– Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich w Katowicach, Bielsku-Białej oraz Częstochowie.

Wojewoda zwrócił się w nich z prośbą o przekazanie członkom powyższych Rad i Izb zapytania o gotowość podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2. „W przypadku pozytywnego odzewu, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.). Proszę w związku z tym o zwrócenie uwagi na warunki określone w art. 47 ust. 3 ustawy wskazujące, które osoby nie podlegają skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii” – wyjaśnił w pismach wojewoda.

Zgłoszenia o gotowości do podjęcia się tego zadania należy kierować do Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na adres mailowy nz-sekretariat@katowice.uw.gov.pl. Pisząc na ten adres lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 20 77 455, osoby gotowe podjąć pracę przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2 mogą również uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

– Bardzo liczymy na pozytywny odzew ze strony środowiska medycznego. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy jest bezprecedensowa, a wspólne działania na rzecz zwalczania groźnego wirusa są teraz szczególnie istotne – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

(oprac. wk, źródło: ŚUW w Katowicach)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:
Komentarze (5)

 1. SCORPION  

  19.04.20 | 15:33

  Panie wojewodo personel medyczny przyjmuje pańską prośbę zwalczania korona wirusa ale pan będzie z nimi zwalczać tego korona wirusa i ryzykować życie i zdrowie nawet jak byś 100 % zarobki poszły do góry co ci po pieniądzach jak stracisz zdrowie i życie martwy nie potrzebuje kasy . Panie wojewodo pamięta pan zakaz INTER MASTER pan go wprowadził a chorych było bardzo mało a pan Kaczyński na cmentarzu bez maseczki zagrożenie 100 razy większe to jest ta normalność przy następnych wyborach ; gry komputerowe dają ci głos ;

  58
  • ZOLA  

   19.04.20 | 18:23

   Jak będą wybory to nie licz na głosy tu PIS wygłupiliście się !

   49
 2. ASSASIN  

  20.04.20 | 16:29

  Widać Wojewodo Ślaski że krytyka jest za INTER MASTER i słusznie wystarczyło przed Spodkiem postawić kilku z termometrami zbadać temperaturę i okey ale zaraz zakazy do kościoła mogło iść 50 ludzi i nikt ich nie kontroluje czy mają temperaturę widać że za długo PIS jest u władzy a głosowałem na was ale to się zmieni !

  38
 3. grazyna220158s@ gmail.com  

  20.04.20 | 21:19

  Panie wojewodo budując Twierdzę w Szpitalu w Raciborzu nie martwił się Pan co z pacjentami z 19 przyszpitalnymi przychodniami.Tam leczyli się raciborzanie,pacjenci z powiatu jak i z woj.opolskiego.Czym zawinilismy, że wydał Pan na nas wyrok, nie zabezpieczając nam dalszego leczenia!? Cena stanowiska,przypodobanie się za cenę życia chorych.

  • SAB-ZERO  

   21.04.20 | 04:45

   Ma pani rację wojewoda zrobił z Raciborskiego Szpitala Twierdzę o nazwie korona wirus personel skarży się że nie było ubrań ,maseczek , gogli itd niestety panie wojewodo słabo rządzisz do wymiany !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem