Władze Raciborza podjęły decyzję w sprawie otwarcia przedszkoli i żłobka - TerazRaciborz.pl

Władze Raciborza podjęły decyzję w sprawie otwarcia przedszkoli i żłobka

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     04.05.2020 16:40     Komentarze (0)

Instagram Skomentuj

11 maja w Raciborzu otwieramy miejskie przedszkola oraz żłobek. Placówki będą pracować według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 29 kwietnia, podjął decyzję o otwarciu miejskich przedszkoli i żłobka. Po konsultacjach z dyrektorami tych placówek wyznaczono 11 maja na dzień otwarcia. Do tego czasu w placówkach trwają prace nad przygotowaniem do przyjęcia dzieci.

Przedszkola i żłobek zostaną wyposażone w ozonatory, dodatkowe środki higieny, materiały do dezynfekcji i ochrony osobistej.

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi GIS w przedszkolach oraz żłobku obowiązuje ograniczenie liczebności dzieci. Placówki będą mogły przyjąć średnio około połowę swoich podopiecznych. O szczegóły rekrutacji prosimy pytać w placówkach lub sprawdzać ich strony internetowe.

Prosimy uwzględnić, że z przedszkola w pierwszej kolejności powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką dziecka.

(oprac. wk, źródło: Urząd Miasta w Raciborzu, fot. pixabay.com)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze (1)

  1. Karolina  

    15.07.21 | 16:29

    Rzeczywiście witamina C wpływa pozytywnie na zdrowie. Sam jestem zwolenniczką zdrowego stylu życia. Chociaż kiedyś tak nie było, ale dziś zbilansowana dieta i sport to podstawa. Również podczas przeziębienia staram się sięgać po sprawdzone produkty. Jednym z moich ulubionych jest Cevitt Gardło (tabletki do ssania) z hialuronianem sodu, cynkiem i oczywiście witaminą C.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem