Rektor raciborskiej uczelni podpisała zarządzenie w sprawie działań mających zapobieganie oraz przeciwdziałanie  zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej  w Raciborzu. Co z niego wynika?

Jak czytamy, w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym oraz z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS CoV-2 wszelkie wyjazdy i przyjazdy studentów oraz wszelkie wyjazdy i przyjazdy pracowników Uczelni zostają wstrzymane do odwołania ze skutkiem natychmiastowym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Studenci i pracowniczy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, którzy w ostatnich 7 dniach powrócili z zagranicy, przez okres 14 dni od powrotu do Polski są odpowiednio zwolnieni z osobistego udziału w zajęciach lub wykonywania pracy.

CZYTAJ TEŻ: Zakaz odwiedzin i nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w raciborskim szpitalu

Realizacja programów studiów powinna przebiegać w miarę możliwości pracy zdalnej, a ewentualne zaległości zostaną odrobione w terminie późniejszym.

Ponadto, pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi wykonują w miarę możliwości pracę zdalną.

Okres obowiązków pracy zdalnej ustalają i kontrolują bezpośredni przełożeni.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Władze PWSZ w Raciborzu przypominają, że w przypadku podejrzenia zakażania koronawirusem należy kontaktować się z właściwą wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz udać się do właściwego miejscowo oddziału zakaźnego (nie na SOR).

(oprac. wk, źródło: PWSZ w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: