W południe otworzyliśmy bramy Parku Jordanowskiego. Rewitalizacja parku to wyczekiwana od lat inwestycja w Raciborzu. Remont parku był jednym z kluczowych zadań Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta.

Jego przedmiotem było stworzenie dla mieszkańców bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji w mieście. Koszt realizacji inwestycji to blisko 3 mln zł (2 999 452,79 zł). Z czego, ponad 70% pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 2 147 028,79 mln zł.

Nie było przecinania wstęg, ani przemów. Na świętowanie w pełnym gronie wszystkich zaangażowanych w ten projekt, a także chętnych do współpracy instytucji i stowarzyszeń musimy poczekać, aż uspokoi się sytuacja epidemiologiczna. O 11:30 odbyła się jedynie krótka konferencja prasowa.

– To owoc kilkuletniej pracy i trudu wielu zaangażowanych w ten projekt osób. Autorami projektu są tak naprawdę mieszkańcy Raciborza, którzy wskazali jak chcieliby, aby ogród wyglądał. Dlatego szczególnie dziekuję stronie społecznej: Paniom Annie Jegerskiej Michalskiej, Ewie Klimaszewskiej, Joannie Musze oraz Panu Wiesławowi Szczygielskiemu. Dziękuję za wysiłek i zaangażowanie pracownikom wydziałów: Inwestycji i Urbanistyki, Rozwoju i Komunalnego Urzędu Miasta w Raciborzu, którzy nieraz wychodzili spoza urzędniczej roli i walczyli o ten projekt jak o swoje. Dziękuję także mojemu poprzednikowi Mirosławowi Lenkowi za dobrą decyzję. On zaczął, a ja z pełną satysfakcją i radością mogłem ten projekt doprowadzić do skutecznego końca. – mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Podziękowania za wykonane zadanie popłynęły również w kierunku wykonawcy inwestycji Remigiusza Trawińskiego. Społeczników, mieszkańców zaangażowanych w realizację projektu reprezentowała podczas konferencji Ewa Klimaszewska – jedna z inicjatorek rewitalizacji parku. – Cieszę się, bo jest to jedyne takie miejsce w Raciborzu. Coś więcej niż plac zabaw. Wiele godzin dyskusji w gronie naszego zespołu spowodowało, że udało się nam stworzyć przestrzeń przyjazną dla wszystkich mieszkańców. Staraliśmy się położyć duży nacisk na zieleń. Jest tu także miejsce na działania społeczne – przygotowany teren pod ogród społeczny, który mam nadzieję uda nam się założyć jesienią.

Jakie atrakcje kryją się w zrewitalizowanym parku? O tym przeczytacie TUTAJ

Zachęcamy do spędzania czasu w naszym Ogrodzie Jordanowskim.

Park czynny jest:
W okresie wiosenno-letnim (01.04-30.09) w godzinach: 08:00-21:00
Jesienią i zimą (1.10-31.03) w godzinach: 09:00-18:00

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)

Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA] Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TAKŻE