Opiekę nad dwadzieściorgiem dwu i 2 i pół latków sprawuje doświadczona kadra miejskiego żłobka. Do dyspozycji mając wyremontowaną salę z wyjściem na ogród, nowiutkie wyposażenie i zabawki oraz smaczną przedszkolną kuchnię.

Prezydent Dariusz Polowy odwiedził dziś Przedszkole nr 14, w którym jego decyzją utworzony został dodatkowy oddział żłobkowy. Dzięki temu zabiegowi zwiększyła się liczba oferowanych miejsc z dotychczasowych 102 do 122. Wg. stanu na 1 września 36 dzieci oczekuje na przyjęcie jeszcze 2020 roku, a 42 kolejnych zapisało się już na rok 2021.

– To wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcą wrócić do pracy. Robimy wszystko, aby kolejki do żłobka były jak najkrótsze. Prostym zabiegiem, przy niewielkim nakładzie inwestycyjnym udało się po sąsiedzku utworzyć dodatkowy oddział. Tym samym w budynku żłobka zyskaliśmy dwadzieścia dodatkowych miejsc. – uzasadnia prezydent Dariusz Polowy.

Funkcjonowanie oddziału żłobkowego w przedszkolu to rozwiązanie tymczasowe. Prezydent Miasta Racibórz planuje otwarcie drugiego żłobka publicznego. Trwają już przygotowania do realizacji tego zadania. Realny termin uruchomienia drugiego żłobka publicznego to rok 2022.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE