Adam Gawęda odwołany ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych - TerazRaciborz.pl

Adam Gawęda odwołany ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     27.03.2020 | 23:42     Komentarze (2)

Instagram Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki odwołał w piątek Adama Gawędę (na zdjęciu w środku) ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. 

52-letni Gawęda, przypomnijmy, był w poprzedniej kadencji parlamentu senatorem Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceministrem energii.

W wyborach w 2019 roku pochodzący z Rydułtów parlamentarzysta zdobył mandat posła, a po zmianie struktury rządu został sekretarzem stanu w nowo utworzonym Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa.

Dziennik Zachodni dowiedział się, że decyzja o odwołaniu to pokłosie utraty zaufania do polityka przez premiera. Jak czytamy, Gawędzie zarzucano brak umiejętności, wizji i błędne decyzje personalne.

(wk)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (2)

  1. Erwin  

    28.03.20 | 16:02

    a, taki był amerykański …..

  2. DSyrynia  

    29.03.20 | 21:02

    A za błędne decyzje personalne będzie cierpieć cała spółka JSW SA . I co że ma nazwisko jak prezydent , lepszego fachowca na to miejsce w Polsce nie było tylko po koleżeńsku z Adasiem rada nadzorcza wybrała jako pan minister nakazał !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem