Wakacyjna nocka w bibliotece?! Raciborska biblioteka zaprasza dzieci do wyjątkowej okazji spędzenia nocy między bibliotecznymi regałami. W tym roku młodzi czytelnicy będą się bawili w towarzystwie Doktora Dolittle i jego zwierząt! Noc odbędzie się 19 lipca. Właśnie ruszyły zapisy… 

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w ramach którego biblioteki organizują całonocne imprezy dla dzieci. Nazwa wydarzenia przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andresena. Celem imprezy jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu włącza się w to przedsięwzięcie każdego roku na przełomie marca i kwietnia a od niedawna także w wakacje! Bohaterem lipcowej Nocy będzie doktor John Dolittle z Puddelby nad rzeką Marsh, małego miasteczka w Anglii. Ten niezwykły lekarz, który dzięki swojej papudze Polinezji nauczył się mowy zwierząt, jest w stanie pomóc zwierzętom na całym świecie. Uczestnicy Nocy spędzą czas m.in. w Puddleby – w domu doktora i jego siostry, podróżując na statku oraz odwiedzą Afrykę. 

Impreza adresowana jest do dzieci w wieku 8-11 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy w EURECE – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy ul. Kasprowicza 12. Liczba miejsc ograniczona! Noc rozpocznie się w piątek 19 lipca o godz. 19.00 i potrwa do sobotniego poranka 20 lipca do godz. 8.00. Udział w imprezie jest bezpłatny! 

(źródło: MiPBP w Raciborzu)