W najbliższych dniach zapadnie decyzja w sprawie wprowadzenia regionalnych obostrzeń - TerazRaciborz.pl

W najbliższych dniach zapadnie decyzja w sprawie wprowadzenia regionalnych obostrzeń

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     05.08.2020 13:13     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

W powiatach, w których w ostatnich 14 dniach zanotowano większe wzrosty zachorowań, mogą się pojawiać pewne regionalne obostrzenia. Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni – powiedział w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W środę MZ poinformowało o 640 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem i o śmierci 18 osób.

Andrusiewicz podkreślił w TVP Info, że ta wysoka liczba wciąż pochodzi z ognisk zachorowań, jakie są w Małopolsce, Wielkopolsce i na Śląsku.

„Wyniki ze Śląska nadal będą wysokie, bo nadal będą spływać do nas wyniki z rodzin górników. Ognisko w Wielkopolsce, w firmie drobiarskiej, też się rozwija i tu będzie jeszcze kilkaset potwierdzonych zakażeń” – powiedział.

Zdaniem rzecznika w najbliższych dniach wysoka liczba zachorowań i wskaźniki na poziomie około 600 zachorowań będą się utrzymywać.

Andrusiewicz zwrócił jednocześnie uwagę, że w pozostałych częściach kraju skala zakażeń jest raczej niewielka – na poziomie około kilkunastu przypadków dziennie. „Wirus istnieje i będzie występował w każdym województwie” – zaznaczył.

Powiedział również, że w powiatach, w których w ostatnich 14 dniach zanotowano większe wzrosty zachorowań, mogą się pojawiać pewne regionalne obostrzenia, np. związane z ograniczeniem liczby osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach.

„Myślę, że najbliższych dniach będzie decyzja o konkretnych powiatach” – zapowiedział. Dodał, że chodzi o około 20 powiatów.

„Decyzje będą podejmowane lokalnie, we współpracy stacji sanitarno-epidemiologicznych i samorządów. Będzie decydowała specyfika lokalna. Nie możemy mówić o jednolitym podejściu w skali całego kraju” – podkreślił Andrusiewicz.

W sumie w Polsce potwierdzono 48 789 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1756 chorych na COVID-19.

(autor: Dorota Stelmaszczyk, dst/ joz/PAP)
Komentarze (1)

  1. KibicABCklasy  

    5.08.20 | 13:28

    Byleby robota była!i rozgrywek byleby nie odwołali !
    W inny województwach nie ma zakzen bo nie ma testów… wirus jest mega inteligenty w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem