Świat stoi obecnie przed niemal każdym z nas otworem, co sprawia, że zaplanowanie podróży jest prostsze, niż kiedykolwiek. Przy organizowaniu każdego wyjazdu, zarówno krajowego, jak i  zagranicznego, konieczne jest zadbanie o wiele kwestii, w tym zakup ubezpieczenia turystycznego. O czym dokładnie mowa i na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zawieraniu polisy? Podpowiadamy!

Ubezpieczenie turystyczne nie jest już tylko jedną z możliwości, co wręcz koniecznością, niezależnie od tego, dokąd się wybieramy. Stanowi solidną ochronę na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Niewielkim kosztem możemy spać spokojnie i cieszyć się danym wyjazdem, bez obawy o to, co przyniesie przyszłość. 

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

O ubezpieczeniach turystycznych mówi się coraz więcej, ale nadal nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie są oraz jakie są ich największe zalety. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, po co nam właściwie ubezpieczenie? Przede wszystkim jest ono ochroną przed negatywnymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce podczas podróży. Chodzi m.in. o wysokie koszty opieki szpitalnej czy leczenia za granicą, powrotu do kraju po wypadku, ale też skradzionego bagażu, dokumentów, a nawet opóźnienia samolotu, które może zepsuć nawet najlepiej zaplanowany wyjazd. Ubezpieczając się za niewielką kwotę zyskujemy szeroki zakres ochrony naszych interesów. 

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Bardzo ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, a więc takie, które spełnia nasze indywidualne potrzeby, wymagania i stanowi kompleksowe rozwiązanie. Polisa taka powinna refundować wszystkie koszty leczenia na całym świecie, w tym leczenia prywatnego, transport powrotny do kraju, transport sanitarny, wydatki związane z hospitalizacją, lekarstwami i środkami medycznymi. Oprócz tego, nie można zapomnieć o dodatkowych możliwościach, w tym ubezpieczeniu bagażu na wypadek jego zgubienia, zniszczenia lub kradzieży, a także NNW czy OC. Ubezpieczalnie, za dodatkową opłatą, wprowadzają też do umowy tzw. klauzulę alkoholową, która obejmuje ochronę w sytuacji, gdy do zdarzenia doszło na skutek działania ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.

Gdzie szukać najlepszej oferty ubezpieczenia? 

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie polisy online, bez wychodzenia z domu. Szybko, sprawnie i w najlepszych cenach. Jest to możliwe przede wszystkim za pośrednictwem porównywarek ubezpieczeń turystycznych takich jak https://izi.pl/, gdzie w kilka sekund można znaleźć najkorzystniejsze aktualnie oferty na rynku. Wystarczy określić kryteria, wskazując to, na czym nam najbardziej zależy, a system wskaże optymalną ofertę. Możliwe jest też skorzystanie ze wsparcia doradcy i wielu innych udogodnień, o których więcej można przeczytać na stronie: https://izi.pl/ubezpieczenie-turystyczne/

(artykuł sponsorowany, fot. pixabay.com/OrnaW)