World Hat Walk organizowany jest na całym świecie. W tym roku, do elitarnego grona 18 miast, został zakwalifikowany również Racibórz. Wydarzenie ma na celu promowanie nakryć głowy, ale także szeroko pojętej elegancji.

Już za tydzień, 7 kwietnia 2024 o godzinie 14:00, z raciborskiego rynku ruszy Racibórz Hat Walk, czyli Raciborski Spacer w Kapeluszach. Spokojnym marszem starówką oraz alejkami Parku Zamkowego przejdziemy na dziedziniec raciborskiego zamku. Wydarzenie odbywa się w tym samym dniu i w tym samym czasie w takich miastach jak Barcelona, Buenos Aires, Londyn czy Chicago. W Polsce jesteśmy pierwsi!

Raciborski spacer w kapeluszach - o czym mowa i kiedy się odbędzie?

Wydarzenie jest apolityczne, choć zbiegło się w czasie z dniem wyborów. Nie ma także na celu propagowanie jakiejkolwiek ideologi, a tylko wyłącznie klasycznej mody, stylu i indywidualności. Zapraszamy wszystkich miłośników kapeluszy i innych nakryć głowy, entuzjastów stylu vintage, kolekcjonerów, cosplayerów i nie tylko – do wspólnego spaceru ulicami Raciborza. Jako, że kapelusz jest często atrybutem ekscentryków, którzy nie identyfikują się z szarymi masami, spacer będzie możliwością wyrażania siebie i zaprezentowania własnego stylu – weź swój kapelusz i chodź z nami.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/429265299470223
Link do strony międzynarodowej: https://www.londonhatweek.com/#world-hat-walk

(materiał nadesłany)