To może być najdroższa impreza w jego życiu

To może być najdroższa impreza w jego życiu

oprac. wk, [email protected]     08.04.2020 | 16:37     Komentarze (0)

To może być najdroższa impreza w jego życiu

Policjanci z powiatu raciborskiego odnotowali dwa kolejne przypadki naruszenia zasad obowiązkowej kwarantanny.

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu, stosują się do tego obowiązku.

Podczas jednej z kontroli w Raciborzu, policjanci zastali puste mieszkanie, a 66-letni mężczyzna objęty kwarantanną wybrał się do apteki. Mężczyzna natychmiast powrócił do miejsca zamieszkania. Przypominamy, że potrzeby takie jak leki czy artykuły spożywcze można zgłaszać policjantowi podczas kontroli, wtedy osoba objęta kwarantanną zostanie zaopatrzona bez narażania osób trzecich na niebezpieczeństwo.

Natomiast drugi z mężczyzn zignorował zakaz wychodzenia z mieszkania i poszedł na imprezę do znajomego. Tłumaczył się tym, że poszedł sprawdzić jak się czuje jego rodzina. Kuźniańscy policjanci zobligowali 40-letniego mężczyznę do powrotu do miejsca, gdzie odbywa kwarantannę.

Stróże prawa o zaistniałych sytuacjach poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu, który może nałożyć na nieodpowiedzialnych mężczyzn karę administracyjną w wysokości do 30 tys. zł.

Przypominamy, że Powiatowy Inspektor Sanitarny, za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, może nałożyć grzywnę od 5 do 30 tys. zł. Dodatkowo niestosowanie się do przepisów skutkuje odpowiedzialnością karną.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

 


Ten komentarz został usunięty.