Dosyć powszechnym problemem są urazy dłoni, które mogą poważnie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Niezwykle trudno jest uczestniczyć w życiu społecznym, jeśli nie można optymalnie wykorzystywać swoich rąk. W takim przypadku zalecana jest terapia manualna w rehabilitacji ręki.

Na czym polega terapia ręki?

Terapia ręki może zmienić życie na lepsze, zwłaszcza kiedy regularnie doświadczasz urazów lub zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia manualna obejmuje techniki ręczne stosowane przez fizjoterapeutów, które mają wspomóc funkcjonowanie ciała. Wśród tych technik można wymienić wiele różnorodnych metod, między innymi rozciąganie, masaż, mobilizacje tkanek miękkich, a także manipulacje stawów. W rękach doświadczonego fizjoterapeuty terapia manualna jest niesamowitym orężem, z którego należy jak najczęściej korzystać. Gdy ból nie pozwala już normalnie funkcjonować, to wtedy taka terapia jest niezbędna. W ten sposób można skutecznie ograniczyć stosowanie środków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych. Z pewnością nie jest to tradycyjny masaż, ponieważ terapia manualna skupia się na konkretnej dolegliwości pacjenta i jest do niej dostosowana. Jeśli chcesz uzyskać krótkotrwały stan relaksu, to masaż może faktycznie wystarczyć, ale kompletne rozwiązanie problemu jest możliwe tylko dzięki dobrze przeprowadzonej terapii manualnej. Nie tylko fizjoterapeuci, ale również terapeuci zajęciowi wykonują.

terapię ręki. Ból można szybko złagodzić dzięki połączeniu terapii manualnej oraz technik tkanek miękkich. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że rehabilitacja ręki obejmuje nie tylko dłonie i palce, tak naprawdę może poprawić ruch oraz zasięg nadgarstka, barku, ramienia oraz łokcia. Wzmocnienie kończyn górnych jest niezwykle ważne w przypadku osób, które cierpią na stany przewlekłe lub poważne urazy.

Zalety rehabilitacji ręki

Terapię ręki można wykorzystać również jako sposób zapobiegania różnego rodzaju kontuzjom. Są też osoby, które decydują się na tę formę terapii, żeby uzupełnić pooperacyjną rehabilitację. Bezpośrednio po operacji kluczowe jest wzmocnienie kończyn górnych, żeby polepszyć ich poziom funkcjonowania. Siłę pacjenta mogą poprawić także różnorodne ćwiczenia oraz rozciąganie, dlatego można z tymi technikami łączyć terapię ręki. Po pewnym czasie powinien się zwiększyć zakres ruchu, a ból samoistnie zniknąć. Należy podkreślić, że uczucie przywróconej funkcji kończyny jest główną zaletą terapii ręki. Jest to istotne, ponieważ całe ramię człowieka jest praktycznie cały czas w ruchu. Nie da się ukryć, że dla każdego trudnym przeżyciem jest utrata funkcji w ręce lub doświadczanie bólu. Powoduje to nie tylko liczne niedogodności, ale może również skutkować problemami ze snem i utratą pewności siebie. Terapeuta doskonale to wszystko rozumie, dlatego współpracuje z pacjentem i dobiera odpowiednie techniki, żeby poprawić zdolność funkcjonowania kończyny. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że terapię manualną można stosować w połączeniu z innymi technikami fizjoterapeutycznymi lub jako samodzielną metodę leczenia.

(artykuł sponsorowany)