Publikujemy materiał Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy szpiku dla osób potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. 

Mateusz ma 28 lat i jest kapitanem drużyny LKS Wojnowice. Niedawno się ożenił i wraz z żoną planowali powiększenie rodziny. Mateusz zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Rozpoczął leczenie chemioterapią i czeka na decyzję o przeszczepieniu szpiku. Teraz właśnie toczy walkę w najważniejszym meczu – meczu o życie. Sprawdź jak możesz pomóc Mateuszowi oraz innym chorym na nowotwory krwi.

Publikujemy materiał Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy szpiku dla osób potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. DKMS przesyła pocztą bezpłatne pakiety rejestracyjne, dzięki którym każdy w łatwy sposób może dołączyć do grona dawców. Cały proces jest bezpłatny i bardzo prosty. Poniżej historia Mateusza – mieszkańca podraciborskich Wojnowic, który również czeka na swojego dawcę.

Strzelmy gola białaczce. Wirtualny dzień dawcy szpiku

Świat na chwilę się zatrzymał. Zostajemy w domu dla bezpieczeństwa własnego
i innych. Komunikujemy się przez Internet i telefon. To dobrze, tak teraz musi być.

Ale nie zapomnijmy, że w Polsce i na świecie jest wiele osób chorujących na nowotwory krwi. Takich, które czekają na potwierdzenie diagnozy, kolejną chemioterapię, przeszczepienie szpiku lub swojego bliźniaka genetycznego. Wśród nich jest Mateusz z Raciborza.

Mateusz ma 28 lat. Niedawno ożenił się i planowali z żoną powiększenie rodziny. Jego największą pasją jest piłka nożna. Jest kapitanem drużyny LKS Wojnowice. Swoją miłość do piłki chciał zaszczepiać w młodszym pokoleniu, dlatego rozpoczął kurs trenerski. W marcu miał zdawać egzamin na trenera. Los jednak pokrzyżował Jego plany i kazał mu stanąć do jeszcze trudniejszego egzaminu. Mateusz zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Rozpoczął leczenie chemioterapią i czeka na decyzję o przeszczepieniu szpiku. Teraz właśnie toczy walkę w najważniejszym meczu – meczu o życie.

– W tej chwili jeszcze nie wiem, czy będę potrzebował pomocy Dawcy niespokrewnionego. Jednak wiem, że jest wiele osób chorych na białaczkę, którzy tej pomocy potrzebują. Bardzo ciężko jest znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, a każda zarejestrowana osoba zwiększa szanse. Uratuj życie! Zarejestruj się! – przekonuje Mateusz.

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną.

Zarejestruj się na: www.dkms.pl/pl/strzelmy-gola-bialaczce, pobierz wymaz i odeślij pakiet!

(oprac. wk, źródło: Fundacja DKMF)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!