Szukacie malowniczego miejsca na narty? Proponujemy wyjazd do Włoch, a dokładnie ośrodka narciarskiego 3 Zinnen. Tutaj znajdziecie wiele tras dla początkujących i będziecie doskonalić swoje umiejętności jazdy. Nie bez znaczenia są piękne widoki, które możecie podziwiać w czasie jazdy kolejką, ale i szusowania. Poznajcie szczegóły.

3 Zinnen – co warto wiedzieć o ośrodku narciarskim we Włoszech?

Ośrodek narciarski 3 Zinnen nosi też nazwę 3 Peaks, czyli Trzy Szczyty. Jest to kompleks, który powstał w Dolomitach na stokach 5 gór. Wybierają się do tego ośrodka narciarskiego możesz korzystać z nowoczesnej infrastruktury dla narciarzy i snowboardzistów. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest 6 gondolek, 6 wyciągów krzesełkowych i 19 orczyków. W dolnej stacji Versiaco możesz wypożyczyć sprzęt narciarski, skorzystać ze strefy relaksu, oferty restauracji, zrobić zakupy, a także skorzystać ze schowka na sprzęt. Znajduje się tu aż 30 tras niebieskich przeznaczonych dla początkujących. Zatem osoby, które nie miały do tej pory do czynienia z nartami albo jeżdżą na razie słabo znajdą bogatą ofertę dla siebie.

Jest to oczywiście ośrodek także dla wytrawnych narciarzy i snowboardzistów, bo obok łatwych tras jest także 39 tras trudnych (czerwonych) i 12 tras bardzo trudnych – oznaczonych czarnym kolorem. Przy stokach znajdują się restauracje, gdzie można poleżeć na leżaku i sączyć włoskie cappuccino. W restauracjach możecie skosztować też włoskiej pasty, aperole, a także pizzy.

W ramach skipasu można szusować nie tylko w ciągu dnia, ale i wieczorem. Taka możliwość dostępna jest we wtorki między 19 a 22, a także w piątki na oświetlonym stoku Haunold. Co ważne dla dzieci dostępne jest przedszkole narciarskie, zatem jest to ośrodek zdecydowanie świetnie przygotowany dla rodzin z dziećmi.

Jakie atrakcje czekają Cię w 3 Zinnen?

Bez wątpienia narty Włochy to odpowiedni kierunek. Warto wybrać się właśnie do 3 Zinnen, który oferuje moc atrakcji. Poza świetnie przygotowanymi stokami dostępne są także funparki dla dzieci. Można skorzystać  z torów saneczkowych, tras skiturowych (liczą 200 km), szlaków narciarstwa biegowego. Dostępne są także rakiety śnieżne. Bez wątpienia przydają się, gdy poruszacie się w zaśnieżonych miejscach, gdzie jest sporo białego puchu. Do tego jest to miejsce, gdzie można podziwiać dziką przyrodę. Nierzadko turyści mogą natknąć się na stada reniferów biegających w Alpach.

Jeżeli jesteście miłośnikami bardziej ekstremalnych wrażeń, to z pewnością loty paralotnią w alpejskiej krainie 3 Zinnen Was zainteresują. Macie zatem do dyspozycji znacznie więcej atrakcji niż samą jazdę na nartach czy snowboardzie. Do tego warto podkreślić, że jest to rejon wpisany na listę UNESCO. Możecie wybrać się do pobliskich miasteczek, by podziwiać górską architekturę. W San Candido czy też Sesto znajdziecie rynki, jarmarki, butiki. Możecie mieć szczęście i podziwiać także  pokazy rzeźb lodowych, czy koncerty lokalnych muzyków.

Warto wiedzieć, że wybór tego ośrodka narciarskiego na wczasy, to niemal gwarancja, że skorzystacie z jazdy w świetnych warunkach. Średni opad śniegu w tym rejonie wynosi aż 250 cm! O takich warunkach w Polsce można tylko pomarzyć. Zatem nie pozostaje nic innego jak zarezerwować wyjazd na narty do Włoch, a dokładnie 3 Zinnen. Choć trzeba się liczyć z dość wysokimi cenami, to jednak na pewno warto! Jest to rejon położony pomiędzy Włochami a Austrią, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność ze względu na mieszankę kulturową.

(artykuł sponsorowany)