Mamy ciężkie czasy. Jesteśmy wiecznie zabiegani czy spóźnieni. Doświadczamy wiele złych emocji, co związane jest z ciągłą presją wobec nas. Powinniśmy jednak znaleźć moment w ciągu dnia, żeby pomyśleć o sobie i swojej głowie. 

Na dzień dobry

Zazwyczaj jest tak, że budzik mamy ustawiony na bardzo wczesną godzinę, jednak i tak będziemy wyłączać po drodze jeszcze 3 drzemki. Potem obowiązkowa kawa i szybki przegląd wiadomości sportowych na https://sport1.pl. Spróbujmy czasem pomyśleć o naszym ciele i wstańmy albo pół godziny wcześniej z 3 drzemkami, albo o czasie ale bez drzemek. Przebiegnijmy się trochę, wykonajmy trening. Już 20 min ćwiczeń czy biegu sprawi, że będziemy szczęśliwsi, nasze nastawienie do życia będzie lepsze. Idealny początek dnia. Zaczynając dzień od ćwiczeń, sprawiamy, że nasze ciało jest naładowane energią do działania na cały dzień. 

Po pracy

Jeśli nie udało Ci się naładować baterii rano, a dzień był ciężki- dzieci nie słuchały, dużo spotkań a do tego szef, który chce wiecznie czegoś… ściągnij z siebie całą złość- dosłownie! Ściągnij ciuchy i ubierz te sportowe. Dobrym sposobem na wyrzucenie z siebie tych złych emocji jest właśnie ruch. Gra w piłkę z kumplami, a może nordic walking z koleżankami, lub samotny bieg… możliwości jest naprawdę wiele. Nie jest ważna dyscyplina którą wybierzemy, tylko samo to, że coś będziemy robić.  W czasie treningu odpoczniemy przede wszystkim psychicznie. Możemy na tyle oczyścić głowę, że być może wpadniemy na jakiś świetny pomysł, który odmieni nasze życie. 

Na dobranoc

Dzień możemy zakończyć na wiele sposobów, czy to przed telewizorem, czy to w kuchni. Możemy go też zakończyć aktywnie. Mamy tu na myśli wieczorny trening lub wieczorny seks, który również może rozładować napięcie towarzyszące nam przed cały dzień. Jakikolwiek ruch sprawi, że nasza sylwetka będzie lepsza, a głowa lżejsza. W końcu będziemy mogli wyrzucić nasze żale na bok. Idealnym zakończeniem dnia byłaby wizyta w saunie, dzięki oprócz spuszczenia z nas emocji, spuścimy również toksyny. 

Artykuł został podzielony na 3 pory dnia. Chodzi jednak o pokazanie, że trening możemy zrobić w zasadzie o każdej porze. Również i w nocy. Jest coraz więcej oświetlonych bieżni, ścieżek rowerowych czy całodobowych siłowni. Dla chcącego nic trudnego. Zadbajmy o swoją kondycję ale i również o głowę. Uprawianie sportu pomaga uporać się z tym, co nas otacza. Musimy tylko znaleźć czas dla siebie. Jeśli my go nie poświęcimy, to nikt inny tego za nas nie zrobi, a wtedy może się okazać, że jest za późno.

(artykuł sponsorowany)