Pracownia EVOLUTIO i Zamek Piastowski w Raciborzu zaprosili na finał VI cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży, które odbywały się od października 2019 do lutego 2020 roku.

Warsztaty prowadzone w EVOLUTIO, wspierające rozwój młodych ludzi, łączą ruch i ekspresję manualną. Prowadzone są autorską metodą Dance&Image® (Taniec&Obraz), która powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w dziedzinie rozwoju osobistego.

– Na wystawie można zobaczyć wybrane prace dzieci i młodzieży, efekt ich twórczych poszukiwań, odkryć, a przede wszystkim zabawy. Podczas oglądania zachęcam do wyjścia poza ramy umysłu, poza oczekiwania i ocenę, a tym samym otwarcie się na tych młodych artystów. Artystów, którymi gdzieś w głębi wszyscy jesteśmy. Być może każdy znajdzie tam jakąś cząstkę siebie – powiedziała Violetta Larysz-Wołek, prowadząca warsztaty.

Dzieci w naturalny sposób wykorzystują ruch jako środek wyrazu, a muzyka i taniec pomaga w budowaniu kontaktu z własnym ciałem i pogłębianiu jego świadomości, co skutkuje lepszą relacją z samym sobą, z rówieśnikami i z otoczeniem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Ważną częścią warsztatów jest odkrywanie i uruchamianie twórczego potencjału, uwrażliwianie na obcowanie z twórczością innych, odejście od oceny i krytyki, a przez to większe otwarcie na siebie samego i drugiego człowieka.

(oprac. wk, źródło: Grzegorz Nowak/Agencja Zamek)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: