Kiedy kupujemy komuś prezent, zazwyczaj chcemy uszczęśliwić drugą osobę, sprawić jej przyjemność. Jednocześnie trochę obawiamy się dokonania złego wyboru i wywołania efektu odwrotnego do zamierzonego. Dlatego prawie każdy wie, jak dużym wyzwaniem jest zakup odpowiedniego prezentu dla kogoś.

Oczywiście to, co kupujemy, zależy również od takich czynników, jak dla kogo przeznaczony jest prezent lub jaki budżet możemy na niego przeznaczyć. Dlatego należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy smartfon do dobry pomysł na prezent?

Czy smartfon to dobry pomysł na prezent?

Smartfon na prezent to dość powszechny temat, który pojawia się w maju i okresie przedświątecznym. Nie ma się co dziwić, telefony komórkowe stały się codziennością, i tak jak kiedyś rower, dziś jako jeden z pierwszych przychodzi na myśl, gdy trzeba kupić prezent z wyższego budżetu. Zdecydowanie, jeśli mamy trochę więcej pieniędzy do wydania na, to powinno się rozważyć zakup smartfonu.

Prezent w postaci nowego smartfonu z pewnością przyniesie obdarowanemu sporą radość, uśmiech i satysfakcję z takiego prezentu. Niestety często zdarza się, że nie starcza pieniędzy na nowy sprzęt, więc taki prezent będzie z pewnością doceniony. Jednak przed zakupem warto postarać się poznać, jakie są oczekiwania i preferencje tej osoby wobec takiego urządzenia. W końcu chcemy go uszczęśliwić i ułatwić mu życie. Dlatego warto posłuchać, czego dana osoba oczekuje od telefonu. Przed zakupem warto przyjrzeć się potrzebom obdarowywanej osoby, w tym przypadku prawdopodobieństwo, że kupimy dobry prezent spełniający oczekiwania i przynoszący radość z pewnością wzrośnie.

Smartfon, nawet jak będzie należeć do tych z niższej półki, jest sporym wydatkiem. A przecież nikt nie chce dać niechcianego prezentu, który zaraz będzie zwrócony lub co gorsza, wyląduje gdzież w szufladzie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie smartfona na prezent

Najpierw ustal budżet i oczekiwania. Przede wszystkim marka telefonu.  Najpopularniejsze są telefony Samsunga i Apple (iPhone).  Dalszym kryterium jest ekran: ekran lub mały, lepszy aparat, a może większa pojemność baterii, a może jedno i drugie – warto z góry to ustalić.

Jeśli znasz model i markę smartfona, który chcesz kupić, możesz łatwo znaleźć recenzje sprzętu lub informacje o tym w Internecie, jak również o procesorze i jego wydajności np. na https://telefonik.net.pl.

Bateria – teoretycznie im większa tym lepsza. W praktyce wszystko zależy od tego, jak bateria wypada w porównaniu z rozmiarem ekranu i wydajnością urządzenia. Mniejszy ekran o niższej rozdzielczości zużywa mniej prądu niż duży ekran o wyższej rozdzielczości. Warto też poświęcić nieco więcej uwagi samemu aparatu smartfonu, przyjrzeć się jego rozdzielczości oraz pamięci RAM. Jednak warto też delikatnie podpytać osobę, której mamy podarować smartfon, czego ona tak naprawdę oczekuje od telefonu.

(artykuł sponsorowany)