Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG zatrzymali 4 ob. Nepalu, 3 ob. Mołdawii oraz 1 ob. Azerbejdżanu – informuje Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

13 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Częstochowie przeprowadzili czynności kontrolno-weryfikacyjne w jednej z firm na terenie pow. lublinieckiego. Jak się okazało w momencie kontroli 12 obcokrajowców nie posiadało żadnych dokumentów potwierdzających ich tożsamość. W związku z tym mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, celem przeprowadzenia dalszych czynności.

SG: Ośmiu nielegalnie przebywających cudzoziemców opuści Polskę

Właściciel podmiotu gospodarczego dostarczył funkcjonariuszom SG ich dokumenty. W trakcie ich weryfikacji okazało się, że 8 obcokrajowców nie spełnia warunków wjazdu i pobytu w naszym kraju i przebywają w Polsce nielegalnie. W związku z powyższym, w tym samym dniu funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli także przeprowadzenie kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP.

CZYTAJ TAKŻE:

4 ob. Nepalu, 3 ob. Mołdawii i 1 ob. Azerbejdżanu otrzymało decyzje administracyjne zobowiązujące ich do opuszczenia kraju w terminie 15 dni. Jednocześnie orzeczono wobec nich zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski i pozostałych krajów strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

(źródło: ŚlOSG w Raciborzu)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.