Rząd wprowadza nowe zasady. Wracają godziny dla seniorów - TerazRaciborz.pl

Rząd wprowadza nowe zasady. Wracają godziny dla seniorów

10.10.2020 | 13:56     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca; dążymy do tego, aby nasza strategia nie doprowadziła do zamknięcia gospodarki – zapewnił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział powrót godzin dla seniorów. W sklepach i aptekach w godzinach 10-12 zakupy robić będą mogły jedynie osoby po 60 roku życia. Godziny dla seniorów zaczną obowiązywać od czwartku 15 października. Jak zaznaczył szef rządu, wtedy poinformuje o kolejnych decyzjach.

„Dążymy do ustabilizowania sytuacji, dążymy do tego, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca” – mówił. Morawiecki zwrócił jednocześnie uwagę, że dziś na całym świecie liczba zakażeń to ok. 350 tys. Jak mówił, tak liczba powinna zostać zestawiona w proporcji do tego co dzieje się w Europie i w szczególności w Polsce. „Mamy do czynienia z taką sytuację, gdzie jest rekordowa liczba przypadków we wszystkich krajach Europy i ta sytuacja również jest dynamiczna” – zwrócił uwagę.

Premier przedstawił też strategiczne cele na najbliższe tygodnie.Jako pierwszy cel wskazał „możliwe ograniczenie przede wszystkim liczby zgonów i zapewnienie tym osobom, które są najbardziej narażone na utratę zdrowia, zgon, czyli naszych seniorów”. Po drugie – wskazał – zapewnienie wydolności służby zdrowia.

„Trzeci nasz cel strategiczny na najbliższe tygodnie, miesiące, to utrzymanie gospodarki w możliwie dużym reżimie sanitarnym, ale na obrotach normalnych. Tak, żeby tam gdzie się da, gospodarka funkcjonowała normalnie. Te branże, które w największym stopniu wiążą się z kontaktowaniem ludzi między sobą – tak jak w ostatnich kilku miesiącach miały ograniczenia, tak i będą miały ograniczenia w kolejnych miesiącach. Jednak pozostałe zakłady przemysłowe, firmy, przedsiębiorstwa – handlowe, usługowe, chcemy aby mogły funkcjonować” – zapewnił.

(autor: Rafał Białkowski, Agnieszka Ziemska, rbk/ agzi/ krap/PAP, fot. KPRM)

Komentarze (1)

  1. Jestemnanie  

    10.10.20 | 15:00

    2
    3

    Padłam. Rząd ma cel , utrzymanie niskiej ilosci zgonów… Palnij se człeku w głowkę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem