Rząd uruchamia specjalną infolinię dla przedsiębiorców i serwis o tarczy antykryzysowej - TerazRaciborz.pl

Rząd uruchamia specjalną infolinię dla przedsiębiorców i serwis o tarczy antykryzysowej

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     01.04.2020 19:25     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Informacje o wszystkich narzędziach, jakie oferuje Tarcza, i sposobach wnioskowania o pomoc znaleźć można na uruchomionej właśnie stronie internetowej: www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa. 2 kwietnia ruszy także infolinia dla przedsiębiorców.

Tarcza Antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który pomoże polskim firmom i ich pracownikom w przejściu przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa suchą nogą.

– Celem przygotowanych przez nas rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas. (…) Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami Tarczy Antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do Waszej dyspozycji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przede wszystkim klienci

Stronę zbudowaliśmy w ten sposób, aby każdy klient mógł w szybki sposób znaleźć dedykowane dla siebie narzędzie. Pakiet ustaw proponuje rozwiązania dla różnych grup społecznych – dlatego to z myślą o nich zaprojektowaliśmy architekturę informacji i ścieżkę dojścia do poszczególnych produktów.

Informacje i produkty znajdą łatwo m.in.:

 • przedsiębiorcy,
 • pracownicy,
 • organizacje społeczne i instytucje kultury,
 • samorządy,
 • rolnicy,
 • a także przedstawiciele poszczególnych branż – transportowej, budowlanej, turystycznej.

Infolinia i FAQ

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Odpowiedzi na te i inne pytania umieszczamy w zakładce „Pytania i odpowiedzi”, którą będziemy na bieżąco uzupełniać.

2 kwietnia ruszy także infolinia dla przedsiębiorców. Oprócz tego wszyscy użytkownicy strony będą mogli zadawać pytania poprzez ankietę wbudowaną w stronę w zakładce „Pytania i odpowiedzi”.

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Witryna będzie przekierowywać na strony, na których można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Chcemy, aby tych instytucji z dnia na dzień przybywało.

Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów, strona będzie cały czas ewoluowała.

(oprac. wk, źródło: gov.pl)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (1)

 1. Witold  

  2.04.20 | 18:12

  Prowadzę jednoosobową działalność dospodarczą NAPRAWA ROWERÓW od 15.04.2015 . Od 1 października do 29 lutego działalność była zawieszona na okres zimowy. Czy przysługuje mi zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem