Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim. W puli 1,5 mln zł. Do wyboru bardzo wiele ciekawych projektów, o części z nich pisaliśmy TUTAJ. To od Waszych głosów zależy, które z nich zostaną zrealizowane! 

Spośród 23 zgłoszonych projektów ogólnomiejskich pozytywnie etap weryfikacji przeszło 17 na łączną kwotę 2 mln 132 tys 175 zł 59 gr. Natomiast przydzielona pula środków finansowych na realizację zadań ogólnomiejskich to niecałe pół miliona złotych ( 448 tys 910 zł).

ZAGŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ

Głosowanie: 16 – 29 września odbywać będzie się elektronicznie za pośrednictwem naszej strony internetowej, na której znajduje się lista projektów. Jeśli nie masz możliwości zagłosowania przez internet lub masz problem z obsługa strony WWW, możesz oddać głos w Urzędzie Miasta – Biurze Obsługi Interesanta ( na papierowej karcie do głosowania lub elektronicznej) lub w przygotowanych punktach do głosowania ( elektronicznie).

ZOBACZ LISTĘ PROJEKTÓW

W głosowaniu mogą uczestniczyć mieszkańcy, którzy oświadczyli, że mieszkają na terenie Miasta Racibórz oraz danej strefy. Każdy głosujący może oddać głos tylko raz w ciągu trwania głosowania na jeden projekt lokalny właściwy dla strefy, w której mieszka oraz na jeden projekt ogólnomiejski.

ZOBACZ TAKŻE: Szczegóły projektów biorących udział w głosowaniu

W przypadku osób poniżej 13 roku życia na karcie do głosowania podpisuje się rodzic/opiekun prawny, przy czym zaznacza, iż głosuje w imieniu osoby małoletniej.

Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mogą samodzielnie oddać swój głos na karcie do głosowania, przy czym wymagana jest stosowna zgoda rodzica/opiekuna prawnego – do pobrania z naszej strony internetowej.

(oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE