Rok szkolny, który właśnie się kończy był inny niż wszystkie dotąd. Nauka realizowana zdalnie wymagała natychmiastowych działań i odpowiedzialnych decyzji.

Sytuacja ta postawiła przed społecznościami szkolnymi szereg wyzwań. A w szczególności przed nauczycielami, którzy musieli wypracować nowy system pracy z uczniem, rodzicami, którzy dla swoich dzieci stali się nauczycielami, i wreszcie uczniami, którym szkolny świat został wywrócony do góry nogami.

– Stan wyjątkowy trwa nadal. Z uwagi na epidemię i obowiązujące obostrzenia sanitarne nie jest możliwe zorganizowanie oficjalnego zakończenia roku szkolnego, w którym nie tylko dyrekcja i nauczyciele, ale również prezydent mógłby podziękować i pogratulować wszystkim raciborskim uczniom wyników w nauce i sukcesów. Dlatego tą drogą prezydent Raciborza Dariusz Polowy kieruje wyrazy uznania i podziękowania dla Waszej ciężkiej pracy! – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Raciborzu.

Prace nad ofertą wypoczynku w ramach Akcji Lato w Mieście prowadzone są bardzo intensywnie. Organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży w tym roku z uwagi na stan epidemii wymaga uzgodnień z Państwową Stacją Sanitarną Epidemiologiczną. Tworzone są regulaminy. Nasze instytucje: Raciborskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muzeum, Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Arboretum Bramy Morawskiej – tam gdzie to możliwe – swoje działania przeniosą ze swoich sal na wolne powietrze. Pozwoli to na zaoferowanie zajęć większej liczbie uczestników. Stadion, ogród DK Strzecha, Ogródek Jordanowski, przystań nad Odrą – to plenery do działań w ramach tegorocznej akcji Lato w mieście.

Informacje o ofercie po zatwierdzeniu harmonogramów i regulaminów zamieszczone zostaną na naszej stronie www.raciborz.pl oraz na stronach naszych jednostek:
www.rck.com.pl
www.osir-raciborz.pl
www.biblrac.pl
www.muzeum-raciborz.pl
www.arboretum-raciborz.com.pl

Już teraz gorąco zachęcamy do skorzystania z pierwszych propozycji:

  • 27-28 czerwca – Prezydent Raciborza zaprasza na kąpielisko miejskie w Oborze. Wstęp dla dzieci i młodzieży z Raciborza za 1 grosz.
  •  Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaprasza na:- bezpłatny godzinny wstęp na basen H2O już od 27 czerwca przez cały okres wakacji, dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych od poniedziałku do piątku między godziną 10.00, a 14.00. (oferta limitowana dla 15 osób dziennie)

    – bezpłatne warsztaty Extreme City na skateparku  – więcej informacji znajdziecie TUTAJ

  • Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry zapraszają na warsztaty średniowieczne (oferta odpłatna)- 13.07.2020 – warsztaty pt. Zajęcia Średniowieczne, grupa docelowa: dzieci do 13 roku życia, miejsce: Gród Raciborski, w godz. od 10:00 do 13:00

    – nauka walki bronią białą – strzelanie z łuku – średniowieczne gry i zabawy
    zapisy na maila: kontakt@drengowie.pl

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE