Wielu osobom wydaje się, że kursy zawodowe przeznaczone są jedynie dla młodych pracowników, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje.

Tymczasem okazuje się, że z powodzeniem mogą z nich skorzystać osoby w każdym wieku, bez względu na dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Rynek pracy jest dziś bardzo elastyczny, dlatego na szkolenie się nigdy nie jest za późno.

Bez względu na wiek

Pracownikom, którym pozostało do emerytury około 10 lat, bardzo często wydaje się, że potrzeba doskonalenia posiadanych umiejętności ich nie dotyczy. Tymczasem to właśnie w tym czasie zwykle zarabiamy najwięcej, jeśli więc otrzymywane wynagrodzenie nas nie zadowala, to warto zastanowić się nad zmianą pracy. Wbrew pozorom pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają starszych wiekiem pracowników po odpowiednich kursach zawodowych.

Dobrym przykładem jest kurs na koparkę, do kierowania którą potrzeba precyzji i cierpliwości. Osoby, które posiadają wykształcenie techniczne bądź pracowały z elektryką, mogą zdecydować się na kursy SEP. Ciekawą alternatywą jest kurs na wózki widłowe – wydawałoby się, że pracy fizycznej podejmują się głównie młode osoby, lecz dzisiejsi pięćdziesięciolatkowie również są pełni zapału i energii, dlatego też chętnie pracują na magazynach czy w działach związanych z logistyką. Odbycie kursu może być doskonałym sposobem na awans, a więc i na zwiększenie zarobków.

Kursy dla kobiet i mężczyzn

Przekwalifikować możemy się w dosłownie każdym wieku, bez względu na to, jaki zawód wykonywaliśmy dotychczas. Coraz więcej osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, decyduje się na odbycie kursu zawodowego, który daje im nowe, realne umiejętności. Mogą je wykorzystać w dotychczasowym zakładzie pracy bądź zmienić pracodawcę i wybrać takiego, który zaoferuje im lepsze warunki zatrudnienia.

Co ciekawe, na kursy mogą zdecydować się także osoby, które maja dłuższą przerwę w pracy. Nie ma przy tym znaczenia, dlaczego przez jakiś czas nie były aktywne na rynku pracy – mogą skorzystać z różnorodnej oferty kursów, które dostępne są dla nich w ramach aktywizacji zawodowej.

Pamiętajmy, że jedynie kursy pozwalają nam w krótkim czasie zdobyć nowe kompetencje zawodowe – inaczej jest na przykład w przypadku studiów, które trwają minimum 3 lata, a dodatkowo dają one głównie przygotowanie teoretyczne.

Dziś na rynek pracy może wejść każdy, jednak warto dobrze przygotować się do podjęcia zatrudnienia, odbywając różnego typu szkolenia. Dzięki nim będziemy mogli wynegocjować lepsze warunki, co przełoży się na nasze wynagrodzenie.

(artykuł sponsorowany)