Na rynku znaleźć można przeróżne rakiety do squasha. Niektóre z nich mają kształt klasyczny, jak rakieta tenisowa, inne łezki, bardziej podobne do racquetballa. Jedne są wykonane z aluminum, inne z kompozytu czy grafitu.

Najlżejsza rakieta waży 90 gramów, najcięższe powyżej 200. Rakiety do squasha kosztują w zależności od modelu od 100 do ok. 800 złotych. Co zrobić, żeby nie wpaść w pułapkę i nie wybrać nieodpowiedniej dla nas?

Od czego zacząć wybór rakiety do squasha?

Najlepiej już na początku określić widełki cenowe w jakich zamierzamy się poruszać. Najważniejsze natomiast jest określenie naszego poziomu, albo raczej przynależności do danej z grup:

  • gracze rekreacyjni, nie mylić z początkującymi;

  • gracze początkujący;

  • gracze zaawansowani;

  • zawodnicy.

Pierwsza grupa jest najszerszą, ponieważ rekreacyjnym graczem może być każdy z innych poziomów. Szuka on jednak czegoś innego w rakiecie do squasha niż pozosali.

Rakiety do squasha dla graczy rekreacyjnych

W przypadku tej grupy ograniczają nas jedynie budżet i fantazja. Grając rekreacyjnie pamiętajmy jak często wychodzimy na kort. Jeśli na 2-3 wizyty w klatce rocznie mamy kupić najdroższą rakietę to może lepiej rozejrzeć się za sensownymi butami do squasha, które poprawą nasz komfort gry. Rakietą optymalną dla gracza rekreacyjnego jest stosunkowo lekki model, z dużym sweet spotem i solidnym uderzeniem. Myśląc o takiej rakiecie od razu mam w głowie Karakal Crystal 120 lub Black Knight Cannon. Nie wyobrażam sobie rakiet, które bardziej wpisują się w ten model.

Rakiety do squasha dla graczy różnych poziomów

Jeśli zaczynasz przygodę ze squashem to poszukaj rakiety, która zapewni Ci dobrą moc, ale i stosunek ceny do jakości produktu. Wybierz model z przedziału wagowego 130-160 gramów, szukaj raczej otwartej główki z prostopadłymi strunami, a niżeli klasycznych czy wyraźnie promienistym układem naciągu. Rakiety do squasha dla zaawansowanych graczy to modele, które są dobierane indywidualnie na podstawie stylu gry i potrzeb danego zawodnika. Nie wahaj się testować rakiet, próbuj nowych kształtów i układów strun. Sprawdzaj naciągi i wymieniaj owijki. W końcu znajdziesz idealny model rakiety do squasha dla siebie. Jako zawodnik będziesz w stanie podpowiedzieć innym na co zwrócić uwagę przy wyborze ich rakiety do squasha.

(artykuł sponsorowany)