Jak wybrać rakietę do padla dla początkującego gracza? Zdecyduj się na coś lekkiego. Tylko takie konstrukcje są odpowiednie dla początkujących i lekkozaawansowanych graczy. Jeśli jesteś nowy w tym sporcie to na starcie musisz dostosować się do nowych odczuć, wrażeń i znacznej wagi rakiety do padla.

Dlaczego ważne, żeby pierwsza rakieta do padla powinna być lekka?

Zaczynasz od budowania swojej siły i właściwego wykorzystania mięśni, żeby wykorzystać techniki potrzebne w padlu. Dopiero wtedy możesz pozwolić sobie na wybór cięższej rakiety do padla.

Wybieraj miękkie rakiety do padla

Dlaczego? Są wygodniejsze, nie powodują kontuzji, np. łokcia tenisisty, uderzenia nimi są znacznie przyjemniejsze. To kolejny klucz dla nowych graczy, których priorytetem powinna być odpowiednia technika, możliwość nauczenia się jak obchodzić się z rakietą do padla.

Dlaczego rakiety do padla mogą wywołać łokieć tenisisty?

Główna przyczyna leży w niewłaściwej technice. Jeśli wybierzesz ciężką i twardą rakietę to najprawdopodobniej nabawisz się tej nieprzyjemnej dolegliwości.

Jaki kształt rakiety do padla wybrać na poczatek?

Zdecyduj się na okrągłą ramę, której sweet spot, pole czystego odbicia, leży na środku rakiety do padla. Wyraźny sweet spot da ci więcej kontroli, a tego potrzebuje każdy początkujący gracz. Rakieta do padla o maksymalnej kontroli pomoże początkującemu graczowi w nauce nowych technik i poprawianie uderzeń piłki. Rakiety do padla o okrągłej główce są łatwiejsze w użyciu w porównaniu do tych o kształcie rombu czy łezki.

Poszukaj rakiety do padla o zrównoważonym balansie

Jeśli ciężar w rakiecie rozkłada się równomiernie to uzyskasz balans między mocą płynącą z szybkości główki a jej masą. Żeby to zobrazować wyobraź sobie młotek. Trzymając go normalnie uzyskasz dużo siły uderzając ciężkim obuchem, ale zamieniając strony zdobędziesz precyzję wynikającą z mniejszej masy jego końca.

Na początek powinno zależeć ci na większej kontroli rakiety do padla. Wybieraj rakiety zrównoważone, wyważone na rączkę częściej niż na główkę.

(artykuł sponsorowany)