Raciborscy kryminalni zatrzymali 30-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał prawie 100 gramów substancji zabronionych. 

– Kryminalni uzyskali informację, że 30-latek z Raciborza może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych. Informacja potwierdziła się, bo w miejscu zamieszkania 30-latka znaleziono prawie 100 gramów Pentendronu – mówi rzecznik prasowy KPP w Raciborzu, kom. Mirosław Szymański.

Do zatrzymania doszło 8 stycznia ul. Franciszka Grzonki w Raciborzu. W trakcie postępowania ustalono, że mężczyzna nabywał substancje na terenie Holandii, po czym sprowadzał je do naszego kraju. Mężczyzna został zatrzymany w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków i trafił do policyjnego aresztu.

– Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-letniego mężczyzny na okres trzech miesięcy – dodaje Szymański.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających sprawca podlega karze ograniczenia wolności od 3 lat wzwyż. Podejrzany został już doprowadzony do zakładu karnego.

(oprac. wk)