Czytelnicy w Raciborzu wybrali! Książką Roku 2019 został „Wyrok” Remigiusza Mroza – dziesiąty tom przygód cyklu „Joanna Chyłka”.

Na podium znalazły się także „Listy zza grobu” również Mroza oraz „Rana” Wojciecha Chmielarza, który gościł w ubiegłym roku w bibliotece. Zobacz, jak głosowali raciborzanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Plebiscyt został ogłoszony na początku stycznia 2020. W I etapie czytelnicy sami typowali najlepsze ich zdaniem książki wydane w 2019 roku. Biblioteka otrzymała takich propozycji prawie osiemdziesiąt.

Udało się wyłonić siedem najpopularniejszych tytułów książek, które w sondażach otrzymały najwięcej głosów:
– Chmielarz Wojciech ”Rana”
– Christel Petitcollin „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”
– Houellebecq Michel „Serotonina”
– Link Charlotte „Poszukiwanie”
– Mróz Remigiusz „Wyrok”
– Mróz Remigiusz „Listy zza grobu”
– Rogala Małgorzata „Cicha noc”

W II etapie Plebiscytu na powyższe tytuły zagłosowało 58 osób. Najwięcej uzyskała powieść „Wyrok” – 10-ty tom przygód bezkompromisowej mecenas Joanny Chyłki. Seria zyskała rozgłos również dzięki serialowi z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Zarówno „Wyrok”, jak i pozostałe finałowe książki można oczywiście znaleźć w zbiorach raciborskiej biblioteki.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Jednocześnie Organizator Plebiscytu – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu – informuje, że zgodnie z regulaminem, zwycięzcy Plebiscytu zostaną wyłonieni w drodze losowania i o wygranej powiadomieni mailowo lub telefonicznie.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE: