W związku z brakiem poprawy sytuacji w kraju związanej z koronawirusem, Rada Ligi podjęła decyzję o zakończeniu XXIII sezonu ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

Drużyny zostały sklasyfikowane na miejscach zgodnie z aktualnym stanem tabeli (po trzynastu kolejkach), jednak Mistrz Ligi w tym sezonie nie został wyłoniony, a puchary i medale nie zostały przyznane. Dotyczy to zarówno Ligi Mężczyzn i Kobiet. Z tego powodu nie udało się rozegrać ostatniej kolejki rundy rewanżowej, rundy play-off oraz turnieju finałowego zaplanowanego na koniec kwietnia. Tym samym po raz pierwszy w historii Ligi nie udało się dokończyć sezonu i rozegrać wszystkich spotkań.

W Lidze Mężczyzn po trzynastu kolejkach na pierwszym miejscu sklasyfikowana została Leśna Perła Damons Rybnik, która przez cały sezon prezentowała równy, wysoki poziom wygrywając 11 spotkań przy zaledwie dwóch porażkach (w tym jeden walkower). Dzięki temu po raz kolejny zdominowali oni rundę zasadniczą i z przewagą 9 punktów wyprzedzili kolejnych rywali. Drugie miejsce zajęły Nowiny.pl Katolik Group, które zdobyły tyle samo punktów co trzeci Agrotim-Na Fali, ale odniosły o jedno zwycięstwo więcej.

Na czwartej pozycji rozgrywki zakończyli ZOO-MAR Lunatycy, którym do podium zabrakło zaledwie dwóch punktów. Piąte miejsce ze stratą trzech punktów do podium zajął Enter El-Bis Instal-Mag, a szóstą pozycję z takim samym dorobkiem punktowym zajęła Progress Szkoła Językowa, która miała o jedno zwycięstwo mniej od Entera. Jak widać walka o miejsca 2-6 była bardzo zacięta, a ostatnia kolejka przed rundą play-off mogła jeszcze wszystko zmienić. Na siódmym miejscu z dużą strata sklasyfikowany został Złotnik, a ósmą lokatę zajęła Omerta-Northern.

Klasyfikacja końcowa w Lidze Mężczyzn (punkty, liczba wygranych spotkań):

1. Leśna Perła Damons Rybnik (33pkt – 11 wygranych)
2. Nowiny.pl Katolik Group (24pkt – 9 wygranych)
3. Agrotim-Na Fali (24pkt – 8 wygranych)
4. ZOO-MAR Lunatycy (22pkt – 7 wygranych)
5. Enter El-Bis Instal-Mag (21pkt – 8 wygranych)
6. Progress Szkoła Językowa (21pkt – 7 wygranych)
7. Złotnik (6pkt – 1 wygrana)
8. Omerta-Northern (4pkt – 1 wygrana)

W Lidze Kobiet po trzynastu kolejkach pierwsze miejsce zajęły zawodniczki KRS TKKF Jastrząb, które tylko o punkt wyprzedziły drugi w tabeli Inbras Lejdis. Na trzecim miejscu ze stratą pięciu punktów do lidera sklasyfikowany został zespół PV Volley Krapkowice Seniorki. To właśnie te trzy drużyny miały stoczyć walkę o mistrzostwo ligi. Czwartą pozycję z duża stratą zajęły PV Volley Krapkowice Juniorki, a piąte miejsce przypadło w tym sezonie zawodniczkom PV Volley Gogolin.

Klasyfikacja końcowa w Lidze Kobiet (punkty):

1. KRS TKKF Jastrząb (25pkt)
2. Inbras Lejdis (24pkt)
3. PV Volley Krapkowice Seniorki (20pkt)
4. PV Volley Krapkowice Juniorki (5pkt)
5. PV Volley Gogolin (1pkt)

Co przyniesie nowy sezon? Tego dowiemy się we wrześniu…

(oprac. wk, źródło: rlps.com.pl)

ZOBACZ TAKŻE