Raciborscy mundurowi promując zawód policjanta spotykają się z maturzystami. Wczoraj takie spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Tym razem raciborskim stróżom prawa podczas wizyty towarzyszył przedstawiciel z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjant przekazał młodzieży informacje dotyczące naboru do służby w Policji, a także możliwości i warunki pracy w tej formacji.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

W trakcie tego spotkania mundurowi omówili specyfikę służby w Policji, przedstawili zadania, jakie są stawiane przed policjantami w codziennej służbie. Mówili również, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje także mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Następnie mundurowi przedstawili szczegółowo procedurę kwalifikacyjną do służby w Policji, składającą się z kilku etapów, w tym testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, badań psychologicznych, rozmowy kwalifikacyjnej oraz szczegółowych badań lekarskich.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

W trakcie spotkania można było się dowiedzieć, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji mogą uzyskać niezbędne informacje w: Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu przy ul. Bosackiej 42 w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30, tel. 32 459 42 22

(KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE