Policjanci już od kilku dni wspierają funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i wspólnie dbają o bezpieczeństwo na przejściach granicznych w powiecie raciborskim.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, konieczne było zawieszenie lub ograniczenie ruchu granicznego. W powiecie raciborskim po przywróceniu kontroli granicznych jedyne czynne przejście to Nowe Chałupki.

CZYTAJ TEŻ: Policja prowadzi ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, od 15 marca ograniczony został ruch na polskiej granicy. Na obszarze powiatu raciborskiego, granicę z Czechami można przekraczać tylko w miejscowości Chałupki Nowe, gdzie tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną.

Pozostałe przejścia zostały zamknięte dla ruchu pieszego i samochodowego. Porządku i bezpieczeństwa w tych miejscach pilnują policjanci i strażnicy graniczni, wspierają ich też inne służby, w tym sanitarne.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE