Urządzanie pokoju dla nastolatka to próba połączenia praktycznych porad rodziców z chęcią do eksperymentowania, naturalną dla młodego człowieka.

Rozwiązania takie jak łóżka piętrowe młodzieżowe to tylko jedna z opcji, którą warto wziąć pod uwagę. Co jeszcze przyda się w pokoju dla starszego ucznia?

Dla buntownika i spokojnego nastolatka

Dorastanie to czas, gdy nastolatek intensywnie poszukuje pomysłu na siebie. Zwykle jest to wiele etapów o różnej długości i intensywności. Młody człowiek szybko rośnie, jest podatny na wahania nastroju, nie do końca potrafi sprecyzować swoje marzenia. Pokój to nieodłączny towarzysz tej niełatwej drogi. Wszystkie zmiany szybko znajdą odzwierciedlenie w wystroju wnętrza. Nowoczesne łóżka piętrowe młodzieżowe to takie meble, które są w stanie sprostać zmieniającym się oczekiwaniom młodego człowieka. Stabilne i wygodne dają nie tylko wypoczynek, ale także porządkują przestrzeń wokół naszej prawie dorosłej pociechy.

Przestrzeń do samorealizacji

Pokój młodzieżowy najczęściej wyraża silną potrzebę autonomii i wyjątkowości. Rodzic powinien ułatwić dziecku rozwijanie pasji i zainteresowań. Jednocześnie starsze klasy to okres intensywnej nauki. Z tego powodu we wnętrzu muszą być dwie strefy, którym poświęcimy szczególną uwagę – strefa wypoczynku i nauki. Można je ze sobą połączyć, stawiając na łóżko piętrowe młodzieżowe. W propozycjach Lano Meble łatwo odnaleźć takie modele, które na niewielkiej przestrzeni są w stanie zmieścić wiele przedmiotów. Biurko jest w bliskim sąsiedztwie łóżka, a wygodna półka została umieszczona w zasięgu ręki. Dzięki temu można poczytać lub pouczyć się nawet bezpośrednio przed snem.

Jednoosobowe łóżka piętrowe młodzieżowe

Piętrowe łóżka najczęściej kojarzy się z pokojem dla dwójki rodzeństwa. Coraz częściej jednak producenci tworzą takie meble dla jednej osoby, również dorosłego singla. Skupiając w jednym miejscu wiele elementów wyposażenia, zyskuje się większą przestrzeń do innych celów. To ważne, gdy w pokoju dziecko wykonuje domowe treningi lub gra na instrumencie muzycznym. Im bardziej kreatywna przestrzeń będzie otaczała nastolatka, tym chętniej zrealizuje on swoje pasje w bezpiecznym, domowym otoczeniu. Efektowne, kolorowe łóżko stanie się dla niego jednym z ciekawszych elementów wystroju.

Urządzanie pokoju młodzieżowego może stanowić świetną okazję do wykazania się kreatywnością przez młodego człowieka. Wystarczy podsunąć mu dobre rozwiązania, z których nastolatek wybierze to, co najbardziej mu odpowiada.