Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro w obecności Ministra-Członka Rady Ministrów Michała Wosia podpisał w Rybniku rozporządzenie o powołaniu Sądu Okręgowego w Rybniku oraz rozporządzenia wprowadzające.

Podjąłem decyzję o powołaniu Sądu Okręgowego w Rybniku, co stanowi odpowiedź na oczekiwania wielu mieszkańców, by sąd był bliżej ich spraw, bliżej ich miejsca zamieszkania. Pan Minister Woś przedstawił argumenty, które przemawiały za powołaniem tego sądu. Z doświadczenia wiemy, że mniejsze sądy okręgowe radzą sobie dużo lepiej  niż te duże, A do tych dużych niewątpliwie należy dziś Sąd Okręgowy w Gliwicach.” – mówił Ziobro.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Po podpisaniu rozporządzenia, przed budynkiem sądu rejonowego odbył się briefing prasowy Ministrów Zbigniewa Ziobry oraz Michała Wosia.

„Jest to też sprawa prestiżowa. Posiadanie sądu okręgowego jest ważne dla wszystkich, którzy mieszkają w naszym regionie. Możemy jako mieszkańcy cieszyć się własnym sądem, a nie tylko wydziałem zamiejscowym” – dodaje Woś.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Podczas briefingu prasowego Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro udzielił swojego poparcia Michałowi Wosiowi startującemu z drugiego miejsca listy PiS w zbliżających się wyborach parlamentarnych, wskazując na jego zaangażowanie w rozwój regionu oraz aktywność jako Członka Rady Ministrów.


(Biuro Prasowe Solidarnej Polski)

ZOBACZ TAKŻE