Większość osób doskonale zna Biedronkę, czyli popularną sieć handlową. Czerwono-żółte logo z uśmiechniętym owadem i napisem zapewniającym o codziennie niskich cenach to częsty widok dla polskich konsumentów. W miejscu, gdzie zakupy robi codziennie 4 miliony osób, zatrudnienie znajduje blisko 80 000 pracowników.

Pracując w sklepie czy magazynie sieci Biedronka można liczyć na wynagrodzenie obejmujące: płacę zasadniczą, nagrodę za obecność oraz premię. Pracownicy mają zagwarantowany również pakiet ponad 20 benefitów i programów wsparcia dla pracowników i ich rodzin – w tym m.in. pakiety świąteczne, cykliczne zasilenia finansowe w postaci e-kodów do wydania na zakupy, bezzwrotne zapomogi, wyprawki szkolne czy wyprawki dla noworodków. Warto dowiedzieć się nieco więcej o pracy w Biedronce.

Czy warto pracować w Biedronce?

 W przypadku Biedronki otrzymuje się umowę o pracę bez okresu próbnego. Możliwe jest rozwijanie się i otrzymywanie awansów, jeśli ktoś chce piąć się po szczeblach kariery – 90% awansów w firmie to awanse wewnętrzne.. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do bycia kasjerem lub magazynierem. Wybór jest spory, w zależności od nabytych umiejętności, chęci i ambicji. Biedronka oferuje programy wsparcia dla swoich pracowników, można liczyć na kompleksowe wdrożenie do pracy oraz regularnie odbywające się szkolenia. Warto też powiedzieć o rozmaitych benefitach w postaci specjalnej karty sportowej, czy zasilanych e-kodów na zakupy w Biedronce i Hebe.

Biedronka słynie ze swojej bogatej oferty programów socjalnych. Można liczyć przykładowo na otrzymanie paczek na święta oraz wyprawki dla dziecka. Nie ma również problemu z wykupieniem opieki medycznej i ubezpieczenia w przystępnej cenie. Z benefitów wymienić można również badania profilaktyczne, turnieje piłki nożnej i siatkowej, zaciąganie pożyczek z niskim oprocentowaniem. Jest też wiele korzyści dla rodziny pracownika typu obozy językowe dla dzieci, kolonie w górach i nad morzem, wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych, turnusy rekreacyjno-rehabilitacyjne.

Jak zdobyć pracę w Biedronce?

Jako że sieć handlowa Biedronka jest bardzo rozbudowana, to nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia w swoim miejscu zamieszkania lub w najbliższym mieście w przypadku terenów wiejskich. W zależności od umiejętności i preferencji, do wyboru są rozmaite stanowiska pracy. Można zdecydować się na zostanie kasjerem, pracownikiem sklepu, sprzedawcą kasjerem, specjalistą do spraw podatków, zastępcą kierownika sklepu, magazynierem, pracownikiem biurowym itd. W firmie znajduje się mnóstwo działów, które pozwalają się rozwijać. Wystarczy wejść na stronę internetową Biedronki, po czym wybrać zakładkę dotyczącą pracy, aby poznać więcej szczegółów. 

W wielu rekrutacjach na stanowiska początkowe nie ma konieczności dołączenia CV. Jeśli poszukuje się zatrudnienia na wyższych stanowiskach bądź stanowiskach biurowych to potrzebne będzie CV, które należy przesłać elektronicznie. Pierwsza praca w Biedronce dotyczy zwykle stanowiska pracownika sklepu. Jeśli ktoś woli kontakt z klientami, to warto wybrać opcję kasjera. Wysłany formularz trafi do działu rekrutacji, możliwe jest także wybranie zatrudnienia na niepełny wymiar etatu oraz odbycie praktyk. Rekruterzy sprawdzają zgodność doświadczenia i kompetencji z wymaganiami konkretnej oferty. Odbywa się rozmowa telefoniczna w celu lepszego poznania kandydata, a potem można liczyć na propozycję spotkania rekrutacyjnego.

(artykuł sponsorowany)