Po raz kolejny dobra znajomość rejonu i rozpoznanie kuźniańskiego dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży artykułów kosmetycznych. 

Do zdarzenia doszło 3 lutego około godziny 12:20 przy ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej.

Telefon od personelu

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od personelu jednego ze sklepów. – Do zuchwałej kradzieży miało dojść kilka minut wcześniej na terenie sklepu z artykułami kosmetycznymi – mówi rzecznik prasowy raciborskiej policji, kom. Mirosław Szymański.

CZYTAJ TEŻ > Komendant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Jak dodaje, ze zgłoszenia wynikało, iż młody mężczyzna zabrał towar z pólek, po czym opuścił sklep nie płacąc za skradziony towar. Straty jakie spowodował złodziej zostały oszacowane na kwotę przekraczającą 900 złoty.

Szybka reakcja dzielnicowego

Do akcji przystąpił dzielnicowy, który bardzo szybko po podanym mu opisie wytypował sprawcę kradzieży. Do zatrzymania mężczyzny związanego z przestępstwem doszło następnego dnia.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Złodziejem okazał się być 25-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Gdy policjanci sprawdzili zatrzymanego w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia wyroku 4 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

(źródło: KPP w Raciborzu, oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE: