Pszowski dyżurny, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Widząc wybiegającego ze sklepu mężczyznę, natychmiast ruszył za nim. Jak się okazało, zatrzymany złodziej miał na sumieniu nieco więcej. 

Dyżurny Komisariatu Policji w Pszowie aspirant Piotr Jackowski, będąc w czasie wolnym od służby, przyjechał do sklepu mieszczącego się na ulicy Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. Jeszcze na parkingu samochodowym zauważył, że ze sklepu wybiega z torbą pełną zakupów młody mężczyzna. Stróż prawa natychmiast ruszył za nim. Już po chwili zatrzymał go i przyprowadził z powrotem do sklepu.

Poszukiwany raciborzanin ujęty podczas złodziejskich łowów

Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Okazało się, że 21-letni mieszkaniec Raciborza ukradł artykuły sklepowe o łącznej wartości niemal 250 złotych. Policjanci sprawdzili go w policyjnych systemach i okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych za kradzież sklepową. Następnie mężczyzna ten trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

Policjantem jest się całą dobę. Również po służbie reagujemy na wszelkie przypadki łamania przepisów prawa. Zgodnie z ideą przyświecającą stróżom prawa -Pomagamy i chronimy!

(Śląska Policja)