Smog stanowi coraz poważniejsze zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Nie tylko w miesiącach jesienno-zimowych, ale także w okresie wiosennym i letnim ludzki organizm jest narażony na szereg zanieczyszczeń.

Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę, warto nosić maski antysmogowe. Jakie? Najlepiej takie, które bez problemu można kupić w Polsce!

Dobra maska przeciwsmogowa, czyli jaka?

Zadaniem wysokiej jakości produktu stosowanego do ochrony osobistej układu oddechowego jest skuteczność w zatrzymywaniu różnych zanieczyszczeń. Dlatego za dobrą maskę antysmogową uważa się tę, która chroni przed:

 • wodnymi i oleistymi aerozolami,
 • drobnym pyłem PM 2.5 i PM 10,
 • dymem,
 • kurzem,
 • smogiem.

Aktualnie od maseczek przeciwsmogowych wymaga się, aby chroniły nie tylko przed szkodliwymi substancjami, ale także przed wirusami i alergenami. Ma to szczególne znaczenie w jesienno-zimowym okresie wzmożonych zachorowań na przeziębienie lub grypę, a także kiedy przyroda wiosną budzi się do życia i rośliny zaczynają pylić. Dobra maska antysmogowa z wymiennym filtrem wychwytuje i zatrzymuje wówczas patogeny na swojej powierzchni i nie pozwala, aby przedostały się do układu oddechowego jej użytkownika.

Czym wyróżniają się wysokiej jakości maseczki antysmogowe?

Wysoką jakość takiego akcesorium najlepiej przedstawić na przykładzie maski antysmogowej od polskiego dystrybutora marki Respro. Podstawowe cechy, które wyróżniają te produkty to:

 • długa historia na rynku produkcji maseczek przeciwsmogowych – firma produkuje te środki ochrony już od 1993 roku;
 • certyfikaty, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo używania produktu m.in. europejski certyfikat CE oraz potwierdzenie w zakresie zgodności z normą EN 149:2001+A1:2009;
 • możliwość doboru rozmiaru maski do wielkości twarzy użytkownika (dostępne w rozmiarach S dla dzieci oraz M, L i XL dla dorosłych);
 • różne style masek: od sportowych po uniwersalne, pasujące do każdej stylizacji;
 • wymienność filtrów, które można kupić w atrakcyjnych zestawach;
 • specjalne materiały umożliwiające swobodne oddychanie nawet w upalne dni;
 • zawory zaprojektowane w specjalnej konstrukcji, która pozwala ograniczyć do minimum opór powietrza;
 • trwałe i wygodne rzepy mocujące;
 • anatomiczny kształt maski, który dopasowuje się do twarzy;
 • wzmocnione szwy;
 • łatwy demontaż i montaż filtrów.

Dobre maseczki przeciwsmogowe sprawdzają się jako akcesorium ochrony osobistej nie tylko podczas swobodnego spaceru, ale także w trakcie uprawiania intensywnej aktywności fizycznej. Dlatego producent masek Respro zadbał o innowacyjne technologie, które ułatwiają oddychanie w każdych okolicznościach, a przy okazji gwarantują maksymalnie skuteczną ochronę.

Gdzie w Polsce kupić maskę antysmogową?

Rynek maseczek przeciwsmogowych jest naprawdę imponujący. W zasadzie takie gadżety można kupić od ręki w sklepie sportowym lub nawet w niektórych aptekach. Problem w tym, że nie zawsze są to produkty od renomowanych producentów. Często bardziej liczy się wysoka marża dla sprzedawcy i niska cena dla klienta, niż wysoka jakość akcesorium. W Internecie na różnych aukcjach można spotkać ogłoszenia z tanimi maskami, które mają „chronić” przed smogiem. Czy tak jest? Najlepszym potwierdzeniem takiej rekomendacji są certyfikaty i oświadczenia z badań przeprowadzonych w renomowanych ośrodkach. Jeśli produkt nie posiada takich oświadczeń, lepiej trzymać się od niego z daleka.

Maski antysmogowe Respro sprzedawane są w internetowym sklepie oficjalnego dystrybutora marki w Polsce. Każdy produkt ma odpowiedni certyfikat poświadczający jego jakość i bezpieczeństwo używania. Akcesorium można swobodnie zamówić przez Internet. Wystarczy skorzystać z kilku porad doboru idealnej maski według pomiarów twarzy i głowy, a także uwzględnić cechy, jakie ma posiadać produkt. Warto również od razu rozważyć zakup dodatkowych filtrów wymiennych oraz rekomendowanego środka do dezynfekcji.

Pamiętaj, że właściwy dobór maski jest ważny pod każdym względem: od jakości po jej wygląd i producenta. Odgrywa znaczącą rolę nie tylko w skuteczności produktu, ale jest także istotny dla utrzymania Twojego dobrego samopoczucia.

(artykuł sponsorowany)