Minister Środowiska, poseł z naszego okręgu, zainicjował zaangażowanie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe we wsparcie szpitali w walce z epidemią koronawirusa – czytamy w korespondencji otrzymanej z biura poselskiego Michała Wosia.  

Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Na ten cel Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych po konsultacji z dyrektorami regionalnymi, przeznacza wsparcie finansowe w wysokości 2 mln zł na zakup sprzętu potrzebnego do walki z COVID-19, odzież ochronną czy dofinansowania do karetek. Raciborski szpital otrzyma z tej puli 125 tys. zł na zakup respiratorów. 

Nasz szpital otrzymał również ponad pół miliona zł dofinansowania na dodatkowy sprzęt i środki ochrony z Funduszu Sprawiedliwości. To kolejna pomoc dla raciborskiego szpitala z inicjatywy Michała Wosia.  Kilka miesięcy temu, także z Funduszu Sprawiedliwości raciborska lecznica otrzymała nowoczesną kartkę. 

Łączne wsparcie dla szpitala przekroczyło już ponad milion złotych.

„W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią” – podkreślił minister środowiska Michał Woś.

Udzielenie wsparcia finansowego przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych na zwalczanie epidemii, możliwe jest bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej.

Ponadto Lasy Państwowe zgłaszają swoją gotowość do dalszej pomocy, poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się na terenie jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych. Jest to akt wsparcia i solidarności leśników z Państwem Polskim.

(źródło: Biuro Poselskie Michała Wosia, fot. KPRM )

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: